A Vasas Fáy utcai csarnokában rendezett mérkőzésen a mieink kezdtek jobban, s az 5. percben Rábl János pazar lefordulás után volt eredményes.

A fehéroroszok – akik az első játéknapon 3–0-ra nyertek Izrael ellen – a második félidőre feljavultak és sikerült egyenlíteniük. Szerencsére nem sokkal később egy szép kontra után Dróth Zoltán indításából Pál Patrik betalált.

Az északi rivális – amely eddig egy, a 2010-es, Magyarországon rendezett Eb-n vett részt – az utolsó percekben öt a négy elleni játékkal próbálkozott, de Alasztics Marcellék állták a sarat.

A magyar válogatott a kazahok elleni 0–5 után javított, így két forduló után három ponttal áll. Turzó Józsefék legközelebb március 3-án lépnek pályára, akkor Izrael látogat hozzánk.