Ausztria – Magyarország h.u. 81-83 (20-15, 19-15, 20-24, 16-21, 6-8)

Kijev, Sports Palace
Eddie Vlator, Paulo Marques, Michael Proc

Ausztria: Klepeisz 21/9, Vujosevic 8/6, Murati 15, Ogunsipe 6/3, Mahalbasic 14. Cserék: Lamesic 4, Rados 6, Ersek 3/3, Güttl 4,

Magyarország: Váradi 12/3, Vojvoda 22/12, Benke 14/6, Eilingsfeld 11/9, Keller 2. Cserék: Karahodzic -, Horti -, Ferencz 5/3, Perl 6, Filipovity 11/3.

Az 1. negyedben miután Keller elütötte a feldobás után a labdát, mi vezethettük az első támadást, Váradi pedig az első kosarat szerezte. Eilingsfeld triplája után a sógorok büntetőből szerezték első pontjukat, 1-5. Keller után Mahalbasic is kosarat szerzett, aztán Benke triplából, Murati közelről volt eredményes, 5-9. Fordult a kocka Klepeisz triplája után 10-9-nél először vezettek az osztrákok. Ezután Filipovity, majd Rados szerzett pontokat, 14-13. A játékrész utolsó percében Murati és Vojvoda is betalált, meglepetésre 20-15.

A 2. negyed osztrák triplával indult, majd Beni szerzett egy nehéz dobás után kosarat, 23-17. Ersek tripla, majd sorozatos cserékkel próbálta frissen tartani Ivkovics a magyar válogatottat, de sajnos 2 perc után kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 28-19. Aztán egy újabb osztrák hármas után Ivkovics időt kért, 31-19. A negyed derekán nagyon erőlködött a magyar csapat, a távoli dobások rendre kipattantak, és még a büntetők sem kerültek a helyükre. A félidő hajrájában Perl dobott rá jellemző szép kosarat, majd Vojvoda is betalált, 35-23-nál az osztrák szövetségi kapitány kért időt. Hiába, Filipovity zsákolt hatalmasat, aztán Szili dobott egy triplát, 35-28. Az utolsó percben Márkó még 2 büntetőt is behintett, majd Rados dobott ziccert, Klepeisz pedig büntetőket, 39-30. Ennél sokkal többet vártunk.

A 3. negyedet Ogunsipe-triplával kezdte Ausztria, nálunk Váradi talált be kintről, 43-33. Eilingsfeld is hármast dobott, de sajnos Mahalbasic is lefordult Kellerről, 47-36. Ezután Benke szerzett lepattanót, majd gyorsan utána egy duplát, 47-39. A játékrész közepén Vojvoda triplája nagyon jókor jött, az osztrákok gyorsan időt is kértek, 49-42. Zozó jól találta meg a rést a zónában, de Murati nem engedte, hogy közelebb jöjjünk, 54-44. Vojvoda után Ferencz Csaba is beszórt egy hármast, 56-50. Filipovity értékesített büntetőit követően Muratit ezúttal sem tudtuk tartani, 59-52. Beni nehéz helyzetbúl szerzett fontos pontokat, majd az utolsó másodpercekben nagy küzdelem zajlott a labdáért, de kosár már nem esett egyik oldalon sem, 59-54.

A 4. negyed Mahalbasic pontjaival indult, de újabb triplánk és ziccerünk nyomán 61-59. Lamesic nem engedte ekkor, hogy egyenlítsünk, de Keller büntetőből szerezhetett volna pontokat, de nem sikerült. Sőt, Kelepeisz megint beszórt egy triplát, 66-59 volt az állás 7 perccel a vége előtt. Eilingsfeld újabb triplája után, 6 perccel a finis előtt 66-62. Az utolsó játékrész derekán a sógorok, majd Vojvoda is szórt egy-egy hármast, 69-65. A végső dudaszó előtt 4 perccel Benke büntetőzhetett, de Ő is csak egyet tett a helyére, 69-66. Sajnos a következő percben 4 pontot kellett felírnunk az osztrákok neve melé, nálunk pedig semmi nem ment be. Aztán újabb Vojvoda-tripla és dupla, 73-71, de már csak 2 perc volt hátra. Ferencz Csaba ziccere után, 1 perccel a vége előtt egyenlítettünk, 73-73. Azonnal időt kértek a sógorok. Az utolsó percben Vojvoda labdát vesztett, Mahalbasic pedig kihasználta ezt, 75-73. Szili 11 másodperccel a vége előtt egalizált, 75-75, újabb időkérés következett, de már nem szerzett egyik csapat sem pontot, bár Zozó még ráemelte távolról a játékszert, maradt a 75-75. Kiharcoltuk a hosszabbítást!

A ráadás 2. percében Lamesic szerzett pontokat, 77-75. Osztrák szabálytalanság után Vojvoda büntetői a helyére kerültek, majd Beni nem hibázta el a triplát, újra mi vezettünk, 78-80. Klepeisz hármasa után megint ott volt az előny, 81-80. Hihetetlen, Szili palánkos hármast dobott! Ezután pedig időt kért Ausztria, 81-83. Közel 12 másodperc maradt, de ez már nem volt elég egy kosárra sem, győztünk és kiszenvedve kaiharcoltuk a győzelmet, ezzel pedig kijutottunk az EB-re, 81-83! A vasi játékosok 50 ponttal vették ki részüket a sikerből. Szép volt, fiúk!

Folytatás vasárnap este, újra Ausztria ellen!