Szlovénia – Magyarország 84-72 (23-25, 17-21, 25-22, 19-14)

Kijev, Sports Palace
Eddie Vlator, Paulo Marques, Ilias Kounelles

Szlovénia: Rupnik 13/9, Blazic 24/12, Lapornik 1, Muric 11/3, Dimec 10. Cserék: Kosi 2, Hrovat 12, Span 3/3, Hodzic -, Macura -, Lapornik M. 6/6, Mahkovic 2.

Magyarország: Váradi 15/6, Vojvoda 13/3, Benke 2, Eilingsfeld 2, Keller 4. Cserék: Perl 16/6, Karahodzic 2, Filipovity 9, Ferencz 6/6, Szabó -, Pongó M. 3/3. Horti -.

Az 1. negyed: a meccs kezdőjében 3 Falco játékos, Váradi, Benke és Keller is ott volt. Az első kosarunkat Benke Szilárd (Szili) szerrezte, amire triplával válaszoltak. Aztán még újabb 3 hármas is beesett, 12-2-nél Ivkovics időt kért. Perl is bejött a 4. percben, kb. 1 percig mind a 4 szombathelyi kosaras a pályán volt. Váradi szerzett duplát, ők viszont hármasával szórták. A játékrész közepén, Zozó duplájával 15-6-ra változott az eredmény. Zozó újabb kosara után Dimec büntetőzhetett, 18-8. Filipovity szép akciója után Perl dobott mesteri középtávolit, 19-12. Beni dobta a mieink első tripláját, aztán az utolsó percben egy ziccert ajándékoztunk a szlovéneknek, 23-15.

A 2. negyedet Vojvoda 4 pontjával indítottuk, majd a felzárkózást látva a szlovén mester azonnal megszakította a játékot, 25-19. Ferencz Csaba triplája nagyon jókor szédült be, de a szlovének is hármast dobtak, 28-22. Eilingsfeld pöcizése után, a negyed közepén visszajöttünk a meccsbe, 28-24. Ezt követően Dimec egymás után kétszer izmozta be a labdát, majd Beni 2+1 pontja érkezett, 32-27. Blazic triplája és Filipovity büntetői következtek, 35-31. Dimec sajnos nagyon ,,élt” a festékben, de Márkó is kiválóan játszott ezekben a percekben, 37-34. Az viszont baj, hogy Blazicot nem tudta tartani a válogatott, szabadon dobhatta újabb hármasát, majd Karahodzic pöcizett, 40-36.

A 3. negyedben Beni duplája jelentette első pontjainkat, majd Vojvoda s betalált, 41-40. Ezután arra is esélyünk volt, hogy átvegyük a vezetést, de Dimec duplája után hármast is dobtak a szlovének, így már megint 6 ponttal mentek, 46-40. Zozó triplával felelt, Hrovat pedig kettest dobott, 48-43. A Falco hátvédje hiába dobott újabb duplát, megint hármassal, majd 2+1 ponttal válaszoltak, 54-45. Ivkovics azonnal időt kért. Blazic eddigi 21 pontja döntő faktor volt, és továbbra sem mentek a kinti dobásaink. A játékrész derekán már másodszor nőtt 10 pont fölé a különbség, 56-45. Triplapárbaj alakult ki, amiben Vojvoda tartotta a lépést a szlovénekkel, 61-48. Láthatóan megzavarta a mieinket az egész pályás letámadás, közben Keller büntetőkből szerezte meg első pontjait, 63-50. Az utolsó percben Beni és Zozó újabb hármasának örülhettünk, 65-58.

A 4. negyed szlovén triplával, majd Váradi-duplával kezdődött, 68-60. Vojvoda büntetőkből, majd Perl ziccerből szépített, 73-64 volt az állás 6 perccel a végső dudaszó előtt. Vojvoda mesteri akció végén dobhatott újabb ziccert, 73-66. A körmendi Ferencz Csaba már a második tripláját szórta be, 75-69, de már kevesebb volt hátra 4 percnél. Blazic már a hatodik tripláját dobta be, amire Pongó válaszolt szintén triplával, 80-72. A vége előtt 2 perccel sajnos kifelé perdült Filipovity hármasa, ők pedig ziccert dobhattak, 82-72. Az utolsó percben már nem esett több kosár, 84-72-re győztek az EB-címvédő szlovének.

Még legalább 1 napot várni kell tehát a továbbjutásunkra, de pénteken az osztrákok ellen már nagyobb esélyünk lesz!