Magyarország – Ukrajna 63-97 (20-24, 14-26, 11-27, 18-20)
Kijev, Sports Palace
Özlem Yalman, Paulo Marques, Mhkel Manniste

Magyarország: Pongó Má. 7, Vojvoda 4, Lukács 2, Filipovity 17/6, Keller 6. Cserék: Pongó Ma. 6, Szabó 2, Somogyi -, Horti 1, Perl 10, Karahodzic 2, Fazekas 2.

Ukrajna: Rendl 9/3, Blizsnyuk 4, Petrov 2, Lipovij 11/9, Herun 12. Cserék: Bobrov 19/3, Pavlov 12/3, Vojnalovics -, Sanon 4, Mishula 18/18, Zotov 4/3, Skapintszev 2.

Az 1. negyedben az ukránok vezethették az első támadást, de az első pontokat a mieink, pontosabban a fiatal Lukács szerezte. Ezután a Vojvoda-Keller akció végén örülhettünk, majd Keller Ákos zsákolt, 4 perc után 6-4-re vezettünk. Aztán Filipovity pontjait követően, 11-4-nél már időt is kellett kérniük a vendéglátóknak. Hatottak az ukrán mester szavai, 14-11-nél Ivkovicsnak kellett megállítani a játékot. A 7.percben Perl is betalált, fej-fej mellett haladtak ekkor a csapatok, aztán Misula rázta meg magát, 18-22. Az utolsó percben Pongó Marcell dobott még egy duplát, 20-24.

A 2. negyedet Szabó Zsolt duplájával kezdtük, majd Karahodzics is zsákolt egyet, 24-29. A játékrész közepén magyar oldalon csak Vojvoda ziccerét jegyezhettük fel, miközben Misula a sokadik hármasát süllyesztette el, 26-37-nél jött is a magyar időkérés. Zozó büntetőkből szerzett pontjai jól jöttek, de Pavlov is vezéregyéniséggé nőtt fel a másik oldalon, így 28-45-nél kialakult az eddigi legnagyobb differencia. A hajrában a mieinknél Filipovity és Pongó pontjait követően, 34-47-nél is időkérés következett. Az utolsó percben még egy ukrán tripla érkezett, 34-50.

A 3. negyed ukrán büntetőből szerzett ponttal indult, majd Vojvoda talált be középtávolról, 36-51. A felforgatott, de ezúttal főleg a fiatal játékosokra épülő magyar válogatott hiába küzdött nagyot, nem tudott mit kezdeni az ukrán triplaesővel. a negyed derekán rendre kifelé pattantak a labdáink, 38-60. Ezután Perl középtávolija hullott be, de nem sokat késett Rendl válasza sem, 41-67. Zozó mesteri tempójával zárult ez a 10 perc, 45-77.

A 4 negyedben sem álltak meg az ukránok, hiszen volt, miért hajtaniuk. Ha ugyanis +25-tel vernek meg bennünket, akkor ők szerzik meg a csoportelsőséget. Sikerült is nekik, hiszen az utolsó percekben már nem változott a két csapat hozzáállása. A Pongó-testvérek több percet is együtt töltöttek a pályán, közben Filipovity teljesítménye emelkedett ki a mieinknél. A hajrában Karahodzics zsákolt, majd a center Fazekas Máté személyében újoncot is avatott a válogatott. Az utolsó percben Fazekas is eredményes volt, de ez alkalommal kikaptunk, 63-97.

A magyar válogatott 5 nap alatt 4 meccset játszott, és az ukránok, valamint a szlovénok mögött, a csoport harmadik helyén végezve megérdemelten kiharcolta az EB-részvételt. Gratulálunk Ivkovics Sztojan csapatának, szép volt, fiúk!