Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96-98 (24-30, 24-21, 20-25, 30-22)
Bajnokság, 8. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Praksch P., Minár L., Makrai M.

KTE: Wittmann 15/6, Thomas 11/3, Djeraszimovics 15/3, Kucsera 3/3, Karahodzsics 15. Cserék: Lukács -, Jaramaz 14/3, Dramicsanin 19/6, Horti 4.

Falco: Anderson 13/9, Váradi 33/15, Doktor 7/3, Barac 10, Keller 10. Cserék: Perl 21/6, Korács -, Dancsecs -, Lake 4.

Az 1. negyedben az első támadás és a nyitó kosár is a hazaiaké volt, Karahodzsics volt eredményes. Ezután Thomas jött, majd Doktor kintről szépített, 4-3. Keller Ákos, aztán Váradi is eredményes volt, utóbbi 2+1 pontot szerzett, 6-8-nál először vezetett a Falco. Wittmann egymás után kétszer is duplával egalizált, 10-10. Újabb büntetőket használt ki a bajnok, majd Váradi triplája jött jókor, 10-15 volt az állás a játékrész derekán. Ezután Anderson is megszerezte első pontjait, erre Jaramaz válaszolt, 13-17. Anderson most már nem hibázta el a triplát, Perl pontjai után, 13-22-nél pedig már időt kellett kérnie Váradi Kornélnak. A KTE mestere próbálta felrázni csapatát, Jaramaz pontjai után Zozó mozgását nem tudták lekövetni a kecskemétiek, 16-24. Anderson belejött, az újabb tripla után már 2 számjegyű volt a különbség, 17-27. A hajrában Dramicsanin szórt triplát, de Zozó 2+1 pontja hatásos válasz volt, majd Karahodzsics pöcizett be egy labdát, 24-30.

A 2. negyedet Lake 4 pontja indította, 24-34. Wittmann, majd újra Djeraszimovics volt eredményes, erre pedig Barac felelt, 29-36. A negyed közepén Barac támadó hibája után Horti szépített, 31-37. Váradi balkezes ziccerét követően Witmann hármasa ért célba, 34-39. Anderson továbbra is hármasával gyűjtötte a pontokat, de Thomas is triplát szórt, 40-44. Beni ez alkalommal is jól kezdett, ezúttal a triplája is beesett, 40-47. A félidő hajrájában Thomas büntetői érkeztek a helyükre, Keller pedig ziccerből válaszolt, 42-49. Az utolsó percben még egy kicsit közelebb jött a hazai gárda, 46-51.

A 3. negyed Perl Zoltán pontjaival kezdődött, majd büntetőkből szerzett újabb egységeket a Falco, Váradi triplájával pedig újra 10 volt közötte, 48-58. Barac kosara után, 50-62-nél Váradi Kornél ismét megszakította a játékot. A játékrész közepén állandósult a 10 pont körüli különbség. Perl és Dramicsanin kosarai után 54-65 állt a táblán. Ezután zsinórban szerezte kosarait a KTE, Kucsera triplája és Djerasizmovics duplája után, 61-65-nél Gasper Okorn kért időt. A hajrában Váradi, majd Barac növelte a szombathelyi pontokat, újra megnyugodhatott egy kicsit a vasi gárda, 61-69. A játékrész végén Beni már 21 pontos lett, 62-72. Jaramaz szépített, de Anderson azonnal visszaállította a 10 pontos differenciát. Váradi szenzációs kosara után újabb hazai időkérés jött, 66-76.

A 4. negyed elején, Anderson neve mellett már dupla dupla állt, az amerikai irányító a pontjai mellett az asszisztok számában is elérte a 2 számjegyűt. Dramicsanin 2+1 pontja után 73-81. Wittmann triplája után megint visszakapaszkodott a KTE, 76-81. Okorn megint időt kért. Karahodzsics-pontok, majd távolról talált be Perl Zoli, 78-84. Igen ám, de a KTE is triplát szórt, 81-84. Váradi is begyötörte, már 30 pontos volt ekkor. Újabb kosárváltást követően 83-86. Ezután Barac szerzett fontos pontokat, 83-88. Beni palánkos triplája hatott nyugtató jelleggel, a bátyja azonnal időt kért, 83-91. A meccs vége előtt 3 perccel Jaramaz büntetőzött, aztán 2 KTE-ponttal 86-91. A dudaszó előtt 2 perccel triplát hintettek a hazaiak, 88-91. Zozó keze sem remegett meg, 1 perc volt hátra, amikor a hazaiak is betaláltak távolról, 92-94. Keller beizmozta a következő támadás végén a labdát, 92-96. Karahodzsics már az utolsó minutumban büntetőzhetett, de csak az egyik volt sikeres, 93-96. Keller meccsnyerő zsákolása után Wittmann ziccere következett, 95-98. Zozó 7 másodperccel a vége előtt mindkettő büntetőjét kihagyta, Wittmann viszont bedobta az elsőt, a másodikat pedig direkt kihagyta, hogy esetleg még egyet ráemelhessen, de a lepattanót Keller magához ölelte, 96-98-ra győztek a szombathelyiek.

Szombaton a Körmend – Falco vasi rangadó következik.