A hétvégén, a Haladás együttese mellett pályára lépett a másik női, szombathelyi röplabdacsapat, a SzoESE is, amely Budapesten bizonyíthatott. A másodosztályú bajnokság felső-házi rájátszásában egyszer már találkozott a vasi együttes a Palotai VSN gárdájával. Akkor a fővárosi alakulat nyert 3-0 arányban, így a visszavágás vágya is fűtötte a vendégeket.

Jól is kezdték a találkozót a vasi lányok, annak ellenére is, hogy felforgatott kerettel érkeztek Budapestre. A jó nyitások és kiváló mezőnymunka meg is hozta az eredményét, sikerült meglepniük a jó erőből álló Palota csapatát. A szett végéhez közeledve azonban több hibát is elkövettek a vendégek, amiket jó érzékkel használt ki a házigazda és közel félórányi játék után szerezték meg a vezetést.

A folytatásban aztán a Palota akarata érvényesült. Bár a hazaiak nem játszottak hibátlanul, a kritikusabb pillanatokban nem remegett meg Thuránszky Alízék keze és a második szettet már magabiztosabban sikerült behúzniuk. Az utolsó felvonás elején ismét megrázta magát a SzoESE és úgy tűnt sikerülhet átlépniük saját árnyékukon, de ez csak időszakos volt…

A szett közepétől ismét a fővárosi együttes dominált és az egyre pontatlanabb vendégek ellen hozták a győzelmet. A hétvégén sor kerül a rájátszás utolsó körében a városi rangadó visszavágójára. Ezen kívül pedig arról is hivatott dönteni az utolsó forduló, hogy ki lesz a csoport első helyén – hiszen még a Haladás is befutó lehet…

Palota VSN – SzoESE 3-0 (21, 15, 16)

SzoESE: Németh Zs., Halmosi N., Gulkai Zs., Lakatos R., Kiss L., Czillinger H., Szalai Cs., Kóbor Sz., Petrányi P.
Libero: Németh P.
Vezetőedző: Bodzer Attila