Rangadóra készültünk, hiszen az OB I/B-s tabella második és harmadik helyén álló csapatok randevúztak az AVUS szombathelyi arénájában. Aztán a 2. negyed hajrájában szinte minden eldőlt.

AVUS – YBL Waterpolo Club 14-9 (4-2, 5-3, 2-2, 3-2)

Szombathelyi AVUS Aréna – OB I/B 16. forduló

A hazaiaknál Sági és Ekler 4-4, Kurucz 3, Szőke, Hajmási és Landherr 1-1 alkalommal talált be, a fővárosiaknál Kibédi 3, Dávid 2, Szepesi, Petrák, Molnár és Gergely 1-1 gólt lőtt.

A meccs törénéseiről a szövetség honlapja közölte az események sorát, a jegyzőkönyvet pedig ITT lehet tanulmányozni.

A meccs után a győzelem megszerzésében oroszlánrészt vállaló Kurucz Barnabást és Sági Benjámint kértük meg az értékelésre.

A küzdelmes rangadót sajnos ezúttal is zárt kapuk mögött kellett megrendezni, élő helyszíni közvetítésünket azonban ezúttal is szép számú vízilabda-barát tekintette meg.

A csapat mestere ezúttal sem volt teljesen elégedett.

Az OB I/B állása: 1. Kanizsa 46, 2. AVUS 40, 3. YBL 34, 4. ASI 28, 5. Eszterházy 26, 6. HVSC 22, 7. VIWA 20, 8. Oázis 18, 9. Cegléd 16, 10. Fehérvár 12, 11. Dunakanyar 9, 12. Neptun 9 pont.

Gortva Zoltán tanítványai legközelebb április 10-én, Székesfehérváron, a 10. helyen álló FVSE ellen szállnak medencébe.