A finálé előtt, a szombathelyi indulásnál mintegy száz szurkoló köszöntötte és indította útjára a sárga-feketéket, természetesen mi sem hiányozhattunk. Ahogy a szurkolók kérték, ,,HOZD HAZA A KUPÁT..!” És a terv meg is valósult!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 67-64 (17-6, 22-19, 9-20, 19-19)

Magyar Kupa, döntő
Budapest, Ludovika Aréna
V.: Földházi T., Benczur T., Söjtöry T. (Faidt M.)

Falco: Anderson 7/3, Váradi 10/3, Benke 6, Bruinsma 4, Keller 7/3. Cserék: Perl 20, Barac 11, Lake 2.

DEAC: Moody 11, Somogyi -, Guyton -, Hines 10, Tóth 12. Cserék: Moore 10, Polyák 10/6, Drenovac 8, Molnár 4.

Az 1. negyedben Tóth Ádám büntetőkből szerzett vezetést a DEAC-nak, amire a 3. percben Anderson triplával felelt, 3-2. A nagyon fizikális meccsen óriási egyéni párharcok alakultak ki már az első percekben. A játékrész közepén Lake zsákolt hatalmasat, 5-2. Perl mesteri betörése után, a következő támadásunkból ziccert is dobhatott Zozó, 9-2-nél Kovács Adrián kért időt. Perl bejött, látott, dobott és elhúztunk, 11-2. Barac is betalált, majd 1 perccel az első negyed vége előtt szerezte a DEAC az első mezőnykosarát, 13-4. Zozó újabb kosara után, már az utolsó percben Váradi is szerzett egy duplát, 17-6.

A 2. negyedet a debreceni büntetők után Barac 2+1 pontja követte, 20-8. Polyák triplájával jöttek közelebb, majd Zozó nyugtatta meg a kedélyeket, már 10 pontos a mezőny legjobbja, 22-11. Polyák újabb pontjai után Barac dobhatott ziccert, majd Keller is betalált, 26-13-nál újabb DEAC-időkérés következett. Hiába, jobb a Falco! Bruinsma szerzett künnyű kosarat, majd Beni növelte a vasi fölényt, 30-15. A debreceni kispad technikait kapott, Perl pedig kihasználta, 32-15. Tóth Á. újra büntetőkből volt eredményes, majd Drenovac is betalált. Hines zsákolása után, 32-21-nél Gasper Okorn kért időt. Benke Szilárd is megdobta első dupláját, Tóth Á. büntetőkből szépített, 34-23. A félidő utolsó percében Keller Ákos kintről talált be, 37-23. Zozó büntetőkből volt pontos, ezekre megint Tóth Á. válaszolt, 39-25. Alig 4 másodperccel a dudaszó előtt Okorn mester kért újra időt, a támadásból Anderson szerezhetett volna kosarat, ám kimaradt a helyzet. Megnyugtató fölénnyel mehetett pihenni a Falco, 39-25.

A 3. negyed Szili 2+1 pontjával kezdődött, majd a következő támadás után Perl büntetőzhetett, 44-25. Ezután Tóth Á. zsákolhatott, majd Moody dobhatott ziccert, 44-29. Hines hozta közelebb a debrecenieket, majd Moody újra betalált, 44-33. Gasper Okorn időkérése után, a játékrész derekán Zozó dobhatott büntetőket, majd Molnár dobott 2 pontot, 45-35. Miután Molnár ismét betalált közelrről, benéztek 10 pont alá a debreceniek, 45-37. Bruinsma pontjai után Moore 2+1 pontjával 47-40 lett az eredmény. Nagyon sok pont ott maradt a büntetővonalon, most Barac hibázott el egyet, az utolsó percben Polyák triplája ért célba, 48-43. A dudaszó előtt támadó hibát fújtak Bruinsmára, Drenovac büntetői után pedig 48-45-re jött fel a DEAC.

A 4. negyedben Drenovaccal szemben Barac sportszerűtlenül szabálytalankodott, a büntetők után 48-47-nél a Falco támadhatott. Hines zsákolása után a DEAC átvette a vezetést, sajnos ezekben a percekben semmi nem ment be a vasi kezekből, 48-49. Anderson gyötört be egy duplát, majd Váradi a legjobbkor szerzett 3+1 pontot, 54-49. Keller zsákolt egy hatalmasat, majd Tóth Á. 2 pontja érkezett meg, 56-51. Barac 2+1 pontjával lépett meg újra a falco, 59-51. Moody is megmutatta ugyanezt, 59-54. A játékrész kezepén Anderson dobott fontos tempót, majd debreceni böntetők jöttek, 61-56. A döntő vége előtt 4 perccel Zozó volt újra eredményes, Drenovac felelt, 63-58. Már kevesebb, mint 2 perc volt hátra, amikor Kovács Adrián kért időt. de hiába. Benke szerelte Tóth Ádámot, aki aztán ki is pontozódott, Zozó pedig 20 pontos lett. Moody hozta közelebb a DEAC-ot, de már hiába, Keller védekezett hatalmasat, Beni pedig bedobta büntetőket, 66-60. Moore ziccere után gyorsan szabálytalankodtak, majd jött 1 pont a vonalról, 67-62-nél, 18 másodperccel a vége előtt Kovács Adrián újra időt kért. Hines pontjai után Zozó kihagyta a büntetőket, de Moody hrmasa nem ért célba, 67-64-re győzött és kupagyőztes a Falco!

Folytattás szerdán, már újra a bajnokságban! Az Arena Savariában kezdődik a vasi klasszikusok sorozata!