Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91-98 (27-23, 21-30, 22-22, 21-23)
Rájátszás, elődöntő, 4. mérkőzés
Szeged, Városi Sportcsarnok,
V.: Földházi T. P., Cziffra Cs. Zs., dr. Mészáros B.

Szeged: Govens 14/9, Brown 16/6, Dzeletovics 20/9, Bognár 11/6, Dickey 14. Cserék: Kerpel-Fronius G. 4, Keller I. 10/6, Kerpel-Fronius B. 2.

Falco: Váradi 21/9, Benke 12/6, Bruinsma 23/3, Barac 10/3, Keller Á. 4. Cserék: Anderson 7/3, Perl 21, Doktor -.

Az 1. negyedet Dickey középtávolija nyitotta, majd Brown 2 pontja következett, 4-0. A Falcónál Keller Ákos a 3. percben talált be először, erre Dickey felelt, 6-2. Bruinsma büntetőzhetett, majd Brown-tripla ért célba, 9-4. Ezután Váradi Benedek még messzebbről talált be, Keller pedig bepöcizte a következő labdát, 9-9. A játékrész derekán újra Evan Bruinsma dobhatott a büntetővonalról, ezzel 9-10-nél először vezetett a szombathelyi csapat, majd Bognár hármasával megint a hazaiaknál volt az előny, 12-11. Aztán Dzeletovic szerzett 2+1 pontot, erre nem tudtak válaszolni a sárga-feketék és Bognár növelte az előnyt, 16-11. Barac triplája jókor jött, majd Dzeletovic dobott be egy büntetőt, 17-14. Perl Zoltán is büntetőkből volt pontos, 17-16. Govens is megmutatta ugyanezt, Ő is 2 pontot szerzett, majd Brown talált be közelről, 21-18. Bruinsma dobott duplát, Dzeletovic pedig triplát, aztán Anderson szintén, betalált kintről 24-23. Az utolsó támadásból Keller Iván szerzett 3 pontot, így 27-23 állt az eredményjelzőn.

A 2. negyed Zozó 2+1 pontjával kezdődött, majd újabb duplájával 27-28. Keller I. nem sokáig hagyta ezt, de Benke hármassal reagált, 29-31. Ezt követően Barac pontjai következetek, amire Dzeletovic felelt egy távolival, 32-33. A negyed közepén Bruinsma 3+1 pontot szerzett, 5 ponttal ellépett a Falco, 32-37. Ezután egymást követő 2 közelivel zárkózott a Szedeák, 36-37. Váradi, majd Govens is triplával jelentkezett, utóbbi még a büntetőt is bedobta, újra egál volt, 40-40. Ekkor Váradi lépett be szépen a palánk alá, majd dobott könnyű kosarat, 40-42-nél Sekulovic mester kért időt. majd Govens triplájával ismét a hazaiaknál volt az előny, 43-42. Másodpercek múlva Perl, aztán Brown is kosarat szerzett, 46-44. Zozó bravúros kosarával megint a Falco vezetett, 46-47. Erre még Barac tett rá egy lapáttal, majd a hajrában Bruinsma is betalált, 46-51. Az utolsó percben Brown zsákolt és Perl büntetőzött, 48-53.

A 3. negyedben Dickey szerezte az első pontokat, erre Barac 2+1 ponttal reagált, 50-56. Bognár Kristóf szabadon dobhatott gy triplát, erre Beni felelt egy mesteri duplával, 53-58. Ezután Dickey szépített, majd Benke állította vissza az 5 pontos differenciát, 55-60. Ezt követően büntetőkkel és közelivel lépett közelebb a hazai gárda, 59-60. Evan Bruinsma oldott meg egy nehéz középtávoli dobást, majd Dickey felelt büntetőkből erre, 61-62. Ekkor Dickey megszerezte 4. személyi hibáját, azonnal le is ment, majd Benke dobott kosarat, 61-64. Keller Iván büntetőzhetett, majd triplát is szórt, újra ők vezettek, 66-64. Aztán a szombathelyi csapatkapitány azonnal egalizált, Szili pedig már a vezetést is megszerezte, 68-69. A játékrész hajrájában Zozó és Dzeletovic is eredményes volt, 70-71. Az utolsó minutumban Benke és Anderson is betalált, 70-75.

A 4. negyed elején Dzeletovic közelijét jegyezhettük fel, majd Beni dobott egy tökéletes duplát, 72-77. Ezután sportszerűtlent fújtak a sporik Dzeletovicra, Beni büntetett, majd triplát is szórt nagyon távolról, 74-81. Az utolsó játékrész derekán Govens hozta közelebb a Szedeákot, de a Falco uralta a játékot, 4 perccel a vége előtt már 76-83 állt a táblán. Sajnos Dzeletovicra nem léptek ki a sárga-feketék, be is dobta a távolit, 81-83. A dudaszó előtt 2 perccel Perl talált be, majd szabálytalankodott és Ő is elérte a negyedik hibát, le is ment. Bruinsma nagyon jókor volt eredményes, a szegediek pedig büntetőkből, 84-87. Ezt követően Váradi Benedek értékesítette a büntetőket, majd Sekulovic kért időt, mert már csak alig több, mint 1 perc volt a hátra és 7 ponttal ment a Falco. Dickey gyorsan kosarat szerzett, Bruinsma, majd Govens pontjaival 89-93 lett. Bruinsma 2+1 pontjával már utolérhetetlenül vezettek az Okorn-tanítványok, 89-96. Brown és Perl ziccere még belefért, ezzel győzött és az elődöntős párharcot 3-1-re megnyerte és fináléba jutott a Falco, 91-98.

Az ellenfél a Szolnoki Olaj csapata lesz, hiszen ők is 3-1-es párharcot nyertek a DEAC ellen. A döntő 1. meccsét az alapszakasz-győztes otthonában, a Tisza parton rendezik.