Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olajbányász 99-73 (24-23, 28-17, 31-14, 16-19)
Döntő, 2. mérkőzés
Aréna Savaria, Szombathely
Földházi T. P., Cziffra Csaba Zs., Tőzsér D. K. (dr. Gincsai J. P.)

Falco: Anderson 12/6, Váradi 17/12, Benke 16/6, Bruinsma 15, Keller 10: Cserék: Perl 20/6, Barac 7, Doktor 2, Kovács B. -, Sövegjártó -, Dancsecs -.

Szolnok: Warner 13/6, Kovács 2, Badzim 15/9, Cakuran 2, Subotic 10/3. Cserék: Pongó 7/3, Taiwo 2, Juhos 10, Zsiros 3/3, Rudner -, Gibson 5/3, Pallai 2. Kiállítva: Cakarun

Óriási hangulat és igazi show fohadta az Arena Savariába érkező szurkolókat, akik a Falco fantasztikus győzelmét láthatták.

Az 1. negyedben Benke büntetőivel szerzett vezetést a sárga-fekete csapat, majd Cakarun egyenlített, 2-2. Ezután Keller ziccere jött, amire Badzim felelt, 4-4. Warner középtávolijával először vezettek, de Anderson szinte azonnal egalizált. Óriási küzdelem zajlott már az első perctől kezdve a 2 csapat között. A 3. perc végén Warner dobta az első triplát, erre Szili zsákolása érkezett és még egy büntetőt is dobhatott, 9-9. A következő támadás végén, 11-11-nél Váradi és Cakarun kakaskodott, percekig tartó tanakodás és videózás után az Olaj játékosát kiállították, Beni ellen technikai fújtak a sporik.

A negyed közepén 12-12 volt az állás. Subotic hármasa esett be, majd Váaradi felelt egy még szebb triplával, 15-15. Szili beesett büntetőjével, majd mesteri ziccerével újra a Falco vezetett, 18-15. Pongo egalizált, majd Zozó büntetőzött, 20-18. Bruinsma sikeresen fejezte be a következő támadást, 22-18. Bruinsma duplájára Warner triplával felelt, sőt még Juhos ziccere is célba ért, 24-23.

A 2. negyedet is Juhos kosara indította, Szili pedig triplát szórt, 27-25. Ezután Evan Bruinsma, majd Perl Zoltán büntetőivel gyarapította pontjait a Falco, 31-25. Ezután Kovács P. kosarával jöttek közelebb, de Bruinsma tovább csípkedte magát, 33-27. Juhos újabb kosarával maradtak közel, de Zozó megint eredményes volt, 35-29. Warner 2+1 pontjával zárkóztak, sőt a játékrész derekán Badzim triplájával a vezetést is átvették, 35-37. Később kiderült, ekkor vezetett utoljára az Olaj. Anderson egyéni akciójával egyenlített a Falco, majd a triplát is beszórta az amerikai légiós, 40-37-nél Gasper Potocnik kért időt. Badzim büntetőivel szépítettek, de Zozót nem tudták megfogni, 42-39. Ekkor Gasper Okorn szakította meg a játékot. Az újabb büntetőkkel, majd a triplával Zozó már 13 pontnál járt, 47-39. Az utolsó percben Beni dobhatott ziccert, Keller pedig dudaszós triplával tette fel a félidei i-re a pontot, 52-40.

A 3. negyed Keller zsákolásával kezdődött, majd Beni triplájával folytatódott, kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 57-40. Aztán szolnoki tripla, majd haazai dupla és újabb tripla esett be Beni révén, 62-43-nál Potocnik mester kért megint időt. Hiába, Benke precíz büntetőivel már 21 ponttal ment a címvédő, 64-43. Subotic büntetőivel jöttek közelebb, de Anderson triplája visszaállította a 20 pontos differenciát, 67-47. A negyed közepén Váradi szép magas ívű triplája szállt be, 70-47. Anderson újabb duplája után Potocnik ismét időt kért, 72-47. Hiába, Bruinsma szerzett labdát és zsákolt egy látványosat, aztán még a kamerával is szemezett egyet, majd Barac növelte a Falco pontjait, 76-49. Nincs vége, Váradi újabb ziccerével távoludott még jobban el a Falco, de nem adták fel a szolnokiak, Pongó révén lett 78-54. Zozó triplája, majd közelije szállt be az utolsó percben, 83-54.

A 4. negyedben Barac pontjait jegyezhettük fel először, majd Zozó pontjaival 87-54 állt a táblán! Warner hozta egy kicsit közelebb őket, de Barac megint betalált, 90-58. A negyed közepén megtorpantak a csapatok, de Benke triplája jókor érkezett, 94-62. Keller ziccere esett be, majd Zsíros szépített, a vége előtt 3 perccel 97-65-re vezetett a Falco. A hajrában Doktor, Dancsecs, Kovács B. és Sövegjártó is bejött. Az utolsó percben Doktor büntetői voltak sikeresek, 99-73-ra győztek a sárga-feketék, ezzel a párharc állása: 1-1.