Remekül teljesítettek sportolóink ma is Japánban, az olimpiából ugyan már nincs sok hátra, magyar érmekben azonban még bőven reménykedhetünk, hisz vízilabdásaink elődöntőbe jutottak, valamint kajak-kenuban is ott lehetünk még az élmezőnyben. A mai nap a vízilabdások sikere mellett más miatt is boldogok lehettünk: Lőrincz Viktor a magyar olimpiai csapat 12. érmét szerezte, birkózónk a fináléban ugyan kikapott ukrán ellenfelétől, de az ezüst is nagyon szépen csillog majd.

Érdemes megemlíteni kézilabdázóinkat is, akik ugyan 4 gólos vereséget szenvedtek a világ egyik, ha nem a legjobb csapatától, Norvégiától, de ritkán fordul elő, hogy ennyire megizzasztja valaki a Nora Mörk vezette norvég gárdát.

Olasz Anna is közel járt az olimpiai éremhez, nyílt vízi úszónk azonban a 4. helyen ért célba, ám ez is kiváló eredménynek számít.

A georgiai Lasa Talahadze világcsúccsal nyerte a súlyemelők utolsó számát, a férfi plusz 109 kilogrammos súlycsoportot a tokiói olimpián, amelyen Nagy Péter összesítésben a hetedik helyen végzett.

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Atlétika
2.05:
Rivasz-Tóth Norbert (férfi gerelyhajítás) – selejtező; Rivasz-Tóth a 12. helyen végzett a csoportjában, összesítésben a 22. lett, így nem jutott tovább.
2.51: Krizsán Xénia (100 méteres gátfutás) – női hétpróba; Krizsán az első szám után összetettben a 16. helyen állt.
3.35: Krizsán Xénia (magasugrás) – női hétpróba; Krizsán 174 centimétert ugrott, összesítésben jelenleg a 20.
4.16: Szűcs Valdó (férfi 110 méteres gátfutás) – elődöntő (3. futam); Szűcs Valdó saját futamában 4. lett, nem jutott be a döntőbe, összesítésben a 13. helyen végzett.
15:18: Krizsán Xénia négy szám után a 19.

Birkózás
13:00 körül:
Lőrincz Viktor–Zsan Belenyuk (ukrán) – férfi kötöttfogás 87 kg, döntő – Lőrincz kikapott, így ezüstérmet szerzett.

Kajak-kenu
2.37:
 Csizmadia Kolos (férfi K–1 200 m) – előfutam: Csizmadia futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott
2.44: Tótka Sándor (férfi K–1 200 m) – előfutam: Tótka futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott
3.12: Balla Virág (női C–1 200 m) – előfutam (Horányi Dóra sérülése miatt indul Balla Virág): Balla a futamában harmadik lett, a reményfutamban folytatja
3.33: Takács Kincső (női C–1 200 m) – előfutam: Takács a futamában másodikként a csütörtöki elődöntőbe jutott
4.01: Kozák Danuta (női K–1 500 m) – előfutam: Kozák futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott
4.08: Csipes Tamara (női K–1 500 m) – előfutam: Csipes futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott
4.30: Nádas Bence, Kopasz Bálint (férfi K–2 1000 m) – előfutam: a Nádas, Kopasz páros futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott
4.38: Béke Kornél, Varga Ádám (férfi K–2 1000 m) – előfutam: a Béke, Varga páros a futamában negyedik lett, a reményfutamban folytatja
Reményfutam
5.36:
Balla Virág (női C–1 200 m) – Balla megnyerte az előfutamot, így elődöntős.
6.26:
 Béke Kornél, Varga Ádám (férfi K–2 1000 m) – a Béke, Varga páros a harmadik helyen végzett, így bejutott az elődöntőbe.

Kézilabda
magyar női válogatott – negyeddöntő
Norvégia–Magyarország 26–22 – a magyar válogatott a 7. helyen végzett az olimpián.

Nyílt vízi úszás
Kedd, 23.30: Olasz Anna (10 km) – döntő; a magyar versenyző a 4. helyen végzett.

Súlyemelés
6.50: Nagy Péter (+109 kg) – B-csoport – Nagy Péter megnyerte a B csoportot, összesítésben pedig a 7. helyen végzett.

Vízilabda
magyar férfi válogatott – negyeddöntő
12.50: Magyarország–Horvátország 15-11, a mieink az elődöntőbe jutottak, ahol Görögországgal találkoznak majd augusztus 6-án, magyar idő szerint 8:30-kor.