Derekasan helytálltak a mai nap során sportolóink, hisz Rasovszky Kristóf és Csipes Tamara ezüstérmet, míg Tótka Sándor aranyérmet tudott szerezni a tokiói olimpián. Sajnos női vízilabdázóinknak nem sikerült a döntőbe jutás Spanyolország ellen, ám a bronzmérkőzésen még szerezhetnek érmet lányaink.

Befejezte szereplését a hétpróbázó Krizsán Xénia is, aki megnyerte a záró, 800 méteres síkfutást és végül a 13. helyen zárt.

AUGUSZTUS 5., CSÜTÖRTÖK – TOKIÓ OLIMPIA

Rasovszky Kristóf ezüstérmes lett 10 kilométeren!

Tótka Sándor olimpiai bajnok, Csipes Tamara ezüstérmes

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI EREDMÉNYEI

Atlétika
Hétpróba
– Krizsán Xénia
2.40:
távolugrás (B-csoport): Krizsán a 20. helyen zárt és az utolsó két szám előtt a 20. összesítésben
6.40: gerelyhajítás (B-csoport)Krizsán az 5. lett, az utolsó szám előtt a 15. összesítésben
14.20: 800 méteres síkfutás: Krizsán az első helyen végzett futásban, 13. lett összetettben

Kajak-kenu
Elődöntők
2.30: férfi K–1 200 m – Csizmadia Kolos: futamgyőztesként jutott a döntőbe
2.37: férfi K–1 200 m – Tótka Sándor: futamgyőztesként került a fináléba
2.44: női C–1 200 m – Balla Virág: futamában a 6. helyen végzett, a B-döntőben szerepelhet
2.51: női C–1 200 m – Takács Kincső: a 8. helyen ért célba az elődöntőjében, ő is a B-döntőben folytatja.
2.58: női K–1 500 m – Csipes Tamara:elődöntőjét megnyerte, bejutott a döntőbe
3.05: női K–1 500 m – Kozák Danuta: futamgyőztesként döntős
3.34: férfi K–2 1000 m – Nádas Bence, Kopasz Bálint a 2. helyen célba érve döntősök, Béke Kornél, Varga Ádám az 5. helyen végezve B-döntősök

Döntők
4.42: férfi kajak egyes (K–1) 200 méter – döntő: Tótka Sándor olimpiai bajnok, Csizmadia Kolos a 4.
4.50:
 női kenu egyes (C–1) 200 méter – B-döntőBalla Virág győzött, Takács Kincső az 6. lett, vagyis Balla a 9., Takács a 14. helyen végzett
5.29: női kajak egyes (K–1) 500 méter – döntő: Csipes Tamara ezüstérmes, Kozák Danuta a 4.
5.47:
 férfi kajak páros (K–2) 1000 méter – B-döntő: a Béke Kornél, Varga Ádám páros futamában a 4. lett, összesítésben a 12. lett.
5.55: férfi kajak páros (K–2) 1000 méter – döntő: a Nádas Bence, Kopasz Bálint páros a 4. lett.

Nyílt vízi úszás
Szerda, 23.30: férfi 10 km – Rasovszky Kristóf kiváló úszással ezüstérmes lett

Öttusa
6.00: női körvívás – Gulyás Michelle, Kovács Sarolta – egy szám után Gulyás és Kovács is a 6. helyen áll holtversenyben.
9.30: férfi körvívás – Marosi Ádám, Kasza Róbert – Marosi egy szám után a 10., Kasza a 27. helyen áll.