Birkózás

Honosított szabadfogású birkózónk, Muszukajev Iszmail a szabadfogású birkózók 65 kilogrammos kategóriájában kikapott a szombati bronzmérkőzésen a tokiói olimpián, így az ötödik helyen végzett.

A kabardföldi születésű, 2019 óta magyar színekben versenyző Muszukajev a helyosztón 5-0-s vereséget szenvedett a vb-címvédő orosz Gadzsimurad Rasidovtól. A hatfős magyar birkózócsapat így két-két éremmel és pontszerző helyezéssel zárt a japán fővárosban. Korábban a kötöttfogásúaknál a 77 kilós Lőrincz Tamás arany-, 87 kilogrammos öccse, Viktor ezüstérmet nyert, míg a 97 kilósok között Szőke Alex lett ötödik.

Kajak-kenu

Történelmi tettet hajtott végre női kajak négyesünk: az első olyan magyar egység lett ebben a sportágban, amely sorozatban háromszor nyert olimpiai aranyat.

Ezúttal jobban rajtolt a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállítású hajó és végig az élmezőnyben haladt; bár fél távnál még csak második volt, beindult aztán a hajrá, és végül nagy fölénnyel értek elsőként a célba a mieink. Ezzel Kozák Danuta a hatodik olimpiai aranyérmét szerezte, s ő a legeredményesebb magyar női sportoló az ötkarikás játékok történetében. Már Csipes Tamara is két aranyéremnél tart, hiszen ő is tagja volt a riói bajnokcsapatnak.

Az ezüstérmet a fehéroroszok, a bronzot a lengyelek szerezték meg, az új-zélandiak még a dobogóról is leszorultak.

TOKIÓ 2020 KAJAK-KENU Női K–4 500 m, döntő: 1. MAGYARORSZÁG (KOZÁK DANUTA, CSIPES TAMARA, KÁRÁSZ ANNA, BODONYI DÓRA) 1:35.463, 2. Fehéroroszország +0.610, 3. Lengyelország +0.982, 4. Új-Zéland +1.705, 5. Németország +1.780, 6. Kína +2.658.

A szombati kajak-kenu döntők közül elsőként a női kenu kettesek futamát rendezték meg az Európa-bajnok és vb-ezüstérmes Takács Kincsővel és Balla Virággal. A mieink végül az ötödik helyen értek célba.

Jól rajtolt a magyar páros, a kínaiak és az ukránok mögött fél távnál a harmadik helyen haladt, a végén azonban a kanadaiak és a németek is megelőzték a mieinket, így meg kellett elégedniük az ötödik hellyel. A győzelmet a kínaiak szerezték meg az ukránok és a kanadaiak előtt.

TOKIÓ 2020 KAJAK-KENU Női C–2 500 m, döntő: 1. Kína 1:55.495, 2. Ukrajna +2.004, 3. Kanada +3.546, 4. Németország +4.448, 5. MAGYARORSZÁG (TAKÁCS KINCSŐ, BALLA VIRÁG) +4.794, 6. Kuba +6.128.

Utolsóként a férfi kajak négyesek 500 méteres döntőjét rendezték ebben a sportágban a tokiói olimpián, és a hetedik helyen ért célba a magyar hajó. Az aranyérmet a németek szerezték meg a spanyolok és a szlovákok előtt.

Jól rajtolt a Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor összeállítású magyar hajó, 100 métert követően a harmadik helyen haladtak a mieink, fél távnál viszont visszább csúsztak és a végén csak a hetedik helyen értek célba. A győzelmet a németek szerezték meg a spanyolok és a szlovákok előtt.

TOKIÓ 2020 KAJAK-KENU Férfi K–4 500 m, döntő: 1. Németország 1:22.219, 2. Spanyolország +0.226, 3. Szlovákia +1.315, 4. Orosz csapat +1.435, 5. Fehéroroszország +2.291, 6. Ausztrália +2.806, 7. MAGYARORSZÁG (NÁDAS BENCE, BÉKE KORNÉL, CSIZMADIA KOLOS, TÓTKA SÁNDOR) +2.849.

Öttusa

Marosi Ádám 31 másodperces hátrányból, a 7. helyen indul a kombinált számban, végül egy helyet javítva a 6. helyen végzett. Kasza Róbert végül a 26. helyen fejezte be a versenyt.

A 10. helyen kezdte meg a napot Marosi Ádám, míg Kasza Róbert a 27. lett a körvívásban. Az úszásban Marosi Ádám a 9. legjobb időt úszta 200 gyorson 1:59.50-nel, ezért 311 pontot kapott, míg Kasza 2:00.61-e 309 pontot ért. A bónuszvívásban Kasza két győzelmet szerzett, Marosi viszont nyeretlenül zárt.

A lovaglás Marosinak sikerült jobban: Kasza Róbert tizenötödikként vágott neki a pályának, lova egyszer ellenszegült, egy akadályt levert és volt időtúllépése is, így a maximális 300 pontból végül 271-et tudott megszerezni. Marosi huszonnyolcadikként indult, hibátlanul lovagolt, és mindössze időtúllépésért kapott három pont levonást, így 297 ponttal zárta a tusát. Ezzel összességében a 4., Kasza Róbert pedig a 25. helyen várták a futást.

Az első lövészet után Marosi visszaesett a kilencedik helyre, de futásban tudta ezt kompenzálni. A második lövészetet követően egy ötös csoportban futott az ötödik helyen, ráadásul 17 másodpercre csökkent a hátránya az éllovashoz képest. Az utolsó lövészet után már egyedül volt ötödik, de a célegyenesben sajnos cseh riválisa megelőzte, így végül a hatodik helyen zárt.

Kasza Róbert nem tudott előrelépni, sőt, végül egy helyet vissza is esett és a 26. helyen fejezte be a versenyt.