A Telekom Veszprém megvédte címét a férfi kézilabda SEHA Ligában, miután 27-27 után büntetőpárbajban 4-2-re legyőzte a horvát PPD Zagreb csapatát a Zadarban (Zára) rendezett négyes döntő vasárnapi játéknapján. A magyar együttes ötödször vett részt a regionális nemzetközi sorozatban, amelyet 2015-ben, 2016-ban, tavaly és idén megnyert, 2017-ben pedig ezüstérmes lett.

Eredmény, döntő:
Telekom Veszprém-PPD Zagreb (horvát) 27-27 (15-13) – büntetőkkel: 4-2

A Veszprém gólszerzői: Omar, Nenadic 7-7, Marguc, Maqueda 3-3, Manaszkov, Mahé 2-2, Blagotinsek, Ligetvári, Nilsson 1-1

A mérkőzés első találatát a veszprémi gárda szerezte – amelynek keretéből csak a dán Rasmus Lauge Schmidt hiányzott -, de a horvátok azonnal fordítottak, és a folytatásban ők kezdeményeztek, náluk volt a vezetés. A magyar együttesnek kapaszkodnia kellett, és többször sikerült ugyan egyenlítenie, de a vezetést csak a 21. percben tudta átvenni, viszont 10-10 után 4-1-es etappal meglépett, és a szünetben 15-13-ra vezetett.
A fordulás után is maradt a küzdelmes, kiegyenlített játék, amelyben a Veszprém őrizte előnyét, de a zágrábiak ott voltak lőtávolon belül. Öt perccel a rendes játékidő vége előtt aztán a horvát gárda egyenlített, és mivel a kiélezett végjátékban sem jutottak dűlőre egymással a felek, a hatvan perc letelte után következett a büntetőpárbaj. Utóbbit 4-2-re úgy nyerte meg a Veszprém, hogy az ötödik horvát dobóra már nem is volt szükség.
A Veszprém legeredményesebb játékosaként Yahia Omar és Petar Nenadic egyaránt hét-hét góllal zárta a finálét, illetve a büntetőpárbaj során is eredményesek voltak. Utóbbiban veszprémi részről még Gasper Marguc és Kentin Mahé értékesítette a saját dobását, egyedül Manuel Strlek hibázott.
A harmadik helyet az ukrán Motor Zaporizzsja szerezte meg, amely 11-11-es első felvonást követően a második félidőben bedarálta a fehérorosz Meskov Breszt gárdáját, és végül 31-20-ra fölé kerekedett.