A DVSC SCHAEFFLER együttesét, a bajnokság egyik topcsapatát fogadta szombaton az SZKKA NB I-es csapata. Az Aréna Savariában, már a kezdő sípszótól érezni lehetett, hogy a szombathelyi kézisek meglepetésre készülnek.

A bajnoki meccs végig szoros volt, 20-20-nál egalizált az SZKKA, aztán a hajrában kijött a fáradtság, a debreceniek érvényesítették a papírformát és négy góllal nyertek, 25-29.

A meglepetés tehát elmaradt, de az SZKKA csapata előtt le a kalappal, 50 percig rendesen megszorongatta a DVSC-t, a kiváló teljesítményt állva tapsolta meg a félezres publikum.

KÉZILABDA NŐI NB I, 2. forduló
HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–DVSC-SCHAFFLER 25–29 (14–15)
Szombathely, 500 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.

SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS – Kadlicsek 1, SZTOSICS 3, Pődör R. 5 (1), Szendrei 4, Horváth P., Csire 3. Csere: Balog J., Christe (kapusok), Biró D., Borba, Forgács, PRKACIN 9, Szmolek, Virág N. Edző: Marosán György.

DEBRECEN: Csapó Kyra 1 – M. Costa 2, JEZSIKAVA K. 5, TÓVIZI P. 3, Hornyák D., VÁMOS P. 7 (3), Petrus. Csere: Giegerich (kapus), Arany 2, Bordás, Csernyánszki 1, Korsós, Planéta 2, Poczetnyik, VÁMOS M. 4, Szabó Nina 2 (2). Edző: Szilágyi Zoltán.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–5. 15. p.: 9–10. 20. p.: 9–12. 26. p.: 11–13. 34. p.: 15–16. 39. p.: 16–19. 45. p.: 21–22. 51. p.: 21–23. 56. p.: 22–27.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 8/5

Marosán György vezetőedző, SZKKA:Minden tiszteletem a lányoké, a lefújást követően azt mondtam nekik, hogy nyugodtan nézhetnek egymás, valamint a szurkolóink szemébe. Mindent megtettünk, de sajnos a második percben Horváth Petra személyében újabb alapemberünket veszítettük el. A végjátékban adódtak hibák, viszont továbbra is úgy érzem: erre a játékra mindenképpen lehet alapozni. A következő hazai találkozónkon már győznünk kell.

Szilágyi Zoltán vezetőedző, DVSC:A Szombathely hatvan percen keresztül megnehezítette a dolgunkat. Pontosan tudtam, hogy kemény csata vár ránk, hiszen az előző fordulóban Dunaújvárosban is jól játszott az SZKKA. Mégis magunknak tettük nehézzé a találkozót, mert voltak kulcsmomentumok, amikor rontottunk a támadásokban. Meggyőződésem, hogy sok csapat megszenved majd a pontokért a vasi megyeszékhelyen.