Falco KC Szombathely – Pécsi VSK-VEOLIA 99-77 (25-11, 24-14, 23-19, 27-33)
Bajnokság, 1. forduló
Szombathely, Arena Savaria
V.: Papp P., Nagy V., Jakab L. (dr. Gincsai J.)

Falco: Somogyi 7/3, Váradi 11/3, Benke 5, Golomán 20/6, Keller 12/3. Cserék: Perl 19, Clark 11/6, Barac 7, Kovács 4, Verasztó -, Sövegjártó -, Takács 3/3.

PVSK: Illés 5/3, Popadic -, Bryson 27/12, Ivosev 6/3, Brkics 12. Cserék: Haynes-Jones 18/9, Bíró 5/3, Doktor 2, Goldring 2.

A feldobás előtt Gasper Okorn és Váradi Benedek közreműködése mellett felvonták a bajnoki címet és a kupasikert jelképező zászlókat, a ceremóniát a sárga-fekete szimpatizánsok felállva tapsolták végig.

Az 1. negyedben dinamikusan kezdett a Falco, az első pontot büntetőből szerezte Keller Ákos, 1-0. Golomán ugyancsak a vonalról volt eredményes, majd Keller zsákolt, 5-0.  Az első pécsi pontok Bryson révén a 4. percben születtek, 8-2. A játékrész derekán mesteri akcióból, Benke asssziztja után Váradi dobhatott ziccert, majd Keller újra zsákolt, 14-2-nél időt kért Alekszics mester. Hiába, nagyon jól védekezett a Falco és a hazai támadások is szinte minden esetben duplával vagy triplával zárultak, 20-5. A negyed hajrájában Bryson és Goldring növelte a pécsi pontok számát, 20-9-nél Milos Konakov is megszakította a játékot. Váradi triplája jókor jött 25-11.

A 2. negyedben Kovács Benedek dobta az első szombathelyi kosarat, majd Zozó is megszerezte első pontjait, 31-15-nél ismét Alekszics élt az időkéréssel. Ezután Kovács Benedek, Perl Zoltán, majd Ivosev és Váradi volt eredményes, 37-18. A játékrész közepén Clark is beköszönt, majd Perl és Golomán tette még biztosabbá a hazai fölényt, 43-20. Clark triplája után felállva tapsolta a vasi közönség az övéit. Ebben a 10 percben tovább nyílt az olló a 2 csapat között, 49-25.

A 3. negyedet Keller Ákos hármasával nyitott a Falco, ő lett az első 10 pontos játékosa a hazaiaknak. Aztán a következő támadásból még megfejelte ezt, majd Bakic szépített, 55-32. A harmadik 10 perc derekán szép csendben feljebb araszolt a vendégcsapat, de Zozó gyorsan lehűtötte a kedélyeiket, 59-34. Haynes-Jones triplájára Perl a vonalról válaszolt, 64-39. A negyed finisében, Perl büntetői után már 30 pont volt a differencia. Aztán még Bryson és Clark is eredményes lett, így 30 perc után 72-44 állt a táblán.

A 4. negyed elején kicsit közelebb jött a PVSK, de Somogyi 2 támadásból 5 pontot szórt és helyre állt a rend, 79-50. Aztán Szili kosarával már 30 fölé nőtt a különbség, 81-50. A játékrész 5. percében Bíró dobott egy triplát, majd Zozó szerzett egy látványos duplát, 83-56. Ezt követően Beni is belépett a 10 pont felettiek táborába, majd a vonalról szépített Haynes-Jones, 87-65. Golomán növelte a hazai előnyt, és 20 ponttal fejezte be a meccset, 92-68. Az utolsó percben a fiatal Takács Zsolt is feliratkozott az eredményjelzőre, 99-77.

A Falco a hétvégén rendezendő következő bajnoki fordulóban az Alba Fehérvár otthonában szerepel.