Falco KC Szombathely – AEK Athén 83-78 (19-21, 19-14, 19-19, 26-24)
Aréna Savaria, Szombathely
Ciulin (román), Gurion (izraeli), Manniste (észt)

Falco KC Szombathely: Váradi 8, Benke 16/12, Clark 3/3, Keller 8, Golomán 9/3. Cserék: Barac 15, Somogyi 3, Perl 21.

AEK Athen : Flinois -,Angola 17/3, Vaulet 4,Griffin 16/6,Jelovac 14/6. Cserék: Pappas 20/3, Bogris 2, Colom 5/3, Petropulos.

Fantasztikus légkörben, a szombathelyi szurkolókat által támogatva, az 1. negyed első pontjait Golomán neve mellé jegyezhettük fel, egyből hármat. Hamar jött a válasz, sőt a következő támadás után már a görögök vezetek, 3-4. Váradi közelijével vette vissza az irányítást a Falco, 5-4. Ezután 3+1 pontot a vendégek centere, Griffin szerzett, 5-8. A következő játékpercben Benke és Griffin is hármast szerzett, 10-11. A játékrész derekán egymás hibáiból éltek a csapatok, de Clark pontjaival 13-11-re újra a sárga-feketék vezettek. Két újabb vendégkosár következett, utóbbi zsákolás, 13-15. Ezután Barac a vonalról egyenlített, 15-15. Két újabb gyors görög kosárral 15-19-re alakult az eredmény. Pappas kosarával 17-21 lett az eredmény. Perl mesteri akciójával, majd kosarával 19-21 állt a táblán.

A 2. negyedet Golomán pontjaival kezdte a Falco, majd ugyancsak Golomán zsákolásával újra a magyar bajnok vezetett, 23-21. Somogyi a hetedik Falco-játékis volt, aki pontot szerzett, 25-21-nél görög időkérés jött. Barac büntetői után Pappas kosaraival szépítettek az athéniek, 26-25. Colom is betalált, de Perl Zoli is tud olyat, mint Pappas, 28-27. Nagy játékot mutatott a hazai csapat, Zotó asszisztját Barac értékesítette, újra Falci-vezetés, 30-29. A játékrész közepén nagyon sok dobást hibázott mindkét csapat, majd Keller talált magára, de a szép zsákolást görög tripla követte, 32-32. Váradi ziccer után Zozó újra betalált, 36-32, jött az újabb görög time-out. A hajrában Benke adott szenzációs gólpasszt, Keller kihasználta, de a végén még Pappas 2+1 pontja is megérkezett, 38-35 volt a nagy szünetben az állás.

A 3, negyedet nagyon extrán kezdte a magyar bajnok, Keller triplája hullott be, 43-37. Sajnos Angola is hármassal élt, 43-40. Benke tripla után Perl 2+1 pontjával kialakult az eddigi legnagyobb kölönbség, 49-40. Griffin, majd Keller is a vonalról volt eredményes, 50-42. Több perces kosárszünet után Angola törte meg a csendet, 50-44-nél Konakov mester kért időt. A játékrész finise jobban sikerült a görögöknek, Angola, majd Pappas is betalált, de a lehető legjobbkor érkezett Barac 2+1 pontja 53-48. Az utolsó percben Perl volt eredményes, a görög csapat mestere kért időt, 55-51. A végén még egy Pappas triplát és egy Barac-zsákolást is láthattunk, 57-54.

A 4. negyedben Barac közelijével növelte előnyét a Falco, majd a hazaiak kivédekezték a görögök támadását, 59-54. Benke nagyszerű pontjai után, nyolc és fél perccel a meccs vége előtt először vezetett 10 ponttal a magyar bajnokcsapat, 64-54. A görög időkérést követően a vonalról szépítettek, majd kétszer egymás után is remek védekezést mutatott be a Falco, Ezután Griffin 2+1 pontjával zárkózott fel az AEK, 66-59. A játékrész derekán Beni mindkét büntetője behullott, Pappas és Vaulet tartotta életben a vendégek reményeit, 68-63-nál Milos Konakovnak kellett időt kérni. Zozó egymást követő duplája kiváló ütemben volt sikerees, 72-63. Benke triplájával az utolsó 3 perchez érkezve újra 10 ponttal vezetttek Váradiék, 75-65-nél jött a görögök időkérése, ekkor Colom triplája esett be, amire Váradi a vonalról válaszolt, de Pappas is eredményes volt, 76-70-nél csupán 2 perc volt hátra. Az utolsó percben a kiváló napot kifogó Keller Ákos sajnos kipontozódott, a görögök bedobták, 76-72. Hiába, Zozó is eredményes volt a vonalról. Az újabb hazai támadás végén a saját nevelésű válogatott, Perl Zoltán már megint 20 pont fölé jutott, 80-74. Angola is a vonalról dobhatott,, de csak kettőt dobott be a lehetséges háromból, 80-76. Ezután Barac 1 pontjára Jelovac válaszolt, 81-78. Amikor 8 másodperc volt hátra labdát szerzett Golomán, majd Benke bevágta a duplát, 83-78-ra győztek a sárga-feketék.

A szenzációs szombathelyi szurkolók hathatós támogatásával fantasztikus győzelmet arattak Konakov mester tanítványai!

A Falco számára nincs megállás, szombaton Körmenden, a vasi klasszikuson kell újra bizonyítani, a BL-ben pedig október 20-án, Rigában pattog majd újra a labda.