Falco KC Szombathely – HÜBNER Nyíregyháza BS 109-79 (28-16, 32-19, 22-19, 27-25)
Bajnokság, 13. forduló
Szombathely, Savaria Arena
V.: Papp P., Rácz Zs., Major Á. (Dernei G.)

Szombathely: Váradi 12, Somogyi 16/6, Benke 11/9, Golomán 12, Keller 8. Cserék: Verasztó 3/3, Takács 3/3, Horváth -, Perl 21/6, Clark 6, Barac 14, Sövegjártó 3/3.

Nyíregyháza: Johnson 25/3, Bus -, Bazsó 7, Pipiras 9/6, Mokánszki 9/3. Cserék: Kiss 6/6, Vaskó -, LeDay 21, Szobi -, Kozák -, Anda 2.

Az 1. negyedben Váradi szerezte az első pontokat, majd 2 perc után már 5 pontnál járt, 5-2. Benke tette hozzá a következő kettőt, majd Keller is betalált, 9-2. Nem, volt megállás, 11-2-nél jött is az első időkérés. Használtak a vendégek edzőjének szavai, Kiss triplája hullott a helyére, Golomán pedig a vonalról volt többször is eredményes, a játékrész derekára meglett a 10 pontos különbség, 15-5. Ezt követően egy újabb hármassal és egy duplával zárkóztak a nyírségiek, 19-12. Az utolsó percben Barac pontjait jegyezhettük fel, erre a vendégek pontgyárosa, Johnson felelt a vonalról, majd dudaszós triplával zárta a Falco az első 10 percet, 28-16.

A 2. negyed elején Johnson szépített, aztán Verasztó hármasa ért célba, 31-18. Perl cselezett, majd dobott sikeres közelit, Barac pedig már 10 pontnál járt. Clark ls Leady közelije után 37-20-at mutatott az eredményjelző. A játékrész közepén Keller és Perl is betalált újra, 44-26-nál újabb vendég time-out következett. Ezután Perl és Golomán talált be közelről, 48-26. Somogyi közelről, majd rögtön utána távolról is eredményes volt, 53-32. A félidő hajrájában Benke triplája talált utat a kosárba, ezt Váradi és Johnson közelije követte, 60-35.

A 3. negyedet Benke triplájával kezdte a bajnokcsapat, majd egy mesteri akció végén Golomán zsákolhatott, 65-37. Zozó közelije után már 30 pont volt a 2 csapat között. A játékrész derekán Johnson talált be újra, majd Clark válaszolt azonnal, 71-41-nél megint a vendégek kértek időt. Ezután Johnson és Benke is betalált távolról, 74-44. Perl újabb pontjaira Mokanszki felelt, 76-46. Aztán Clark és Mokanszki kosarai után 78-50 állt a táblán. A negyed hajrájában Somogyi szerzett még pontokat, 82-54.

A 4. negyedben Somogyi fantasztikus zsákolásával folytatták a sárga-feketék, majd egy triplát is behajított, 89-59. Keller tett hozzá kettőt, majd újabb nyírségi time-out, 91-59. Váradi közelije után, a játékrész közepén Golomán is sikeres volt, 96-62. Pipiras triplával felelt, majd Zozó is betalált, 98-65. Perl büntetője, majd Keller közelije kellett ahhoz, hogy a szezonban először túldobja a Falco a 100-at. Közben araszoltak a vendégek, 2 perccel a vége előtt 101-76 volt az állás. A hajrában még Barac, Perl és Takács is eredményes volt, 109-79.

Könnyed győzelmet aratott a magyar bajnoki címvédő, de nincs megállás, szombaton a Kaposvár elleni hazai meccsel folytatja a Falco a bajnoki szezont.