Falco KC Szombathely – Kaposvári KK 85-70 (19-13, 22-17, 15-17, 29-23)
Szombathely, Savaria Arena
V.: Kapitány G., Nagy V., Kovács N. (dr. Páli K.)

Falco: Váradi 14/6, Somogyi 5/3, Benke 17/12, Golomán 14/3, Keller 6. Cserék: Verasztó -, Perl 19, Clark 6, Barac 4, Sövegjártó -.

Kaposvár: Hilliard 19/9, Plézer 3/3, Price 19/3, Ford 9, Martin 8. Cserék: Krnjajski -, Puska -, Bogdán 6/6, Hendlein 2, Csorvási 4.

Az 1. negyed jól indult a bajnok számára, Váradi kosarával kezdődött, majd Somogyi is betalált közelről, 4-0. Ezt követően Ford szépített, majd Beni talált be újra, 6-2. Hilliard kettese után Benke triplát szórt, 9-4. A játékrész közepén Keller és Golomán is zsákolással iratkozott fel a táblára, 15-6-nál jött az első Lazic-féle időkérés. Közben Perl, Barac és Clark is pályára lépett, az utolsó minutumban Barac talált be, 19-13.

A 2. negyed Hilliard kosarával startolt, majd Perl Zoltán mesteri egyéni akció végén volt eredményes, 21-15. Miközben nagyon sok hibával játszott mindkét csapat, Clark egyéni alakítása ért 2 pontot, 23-17. A játékrész derekán Perl és Price talált be, 25-19. Ezt követően Clark és Perl újabb kosarát jegyezhettük fel, Lazic 29-19-nél újra időt kért. Hiába, Beni triplájával növelte előnyét a Falco, 33-21. A félidő hajrájában Perl és Váradi többször is helyére tette a játékszert, a vendégeknél Plézer volt eredményes kintről, 41-30.

A 3. negyedet a vendégek kezdték jobban, de Golomán gyorsan visszaállította a 10 pontos differenciát, 44-34. Rögtön ezután a szombathelyiek centere zsákolt is egyet, de Price is belejött, 50-41. A negyed közepén Hilliard is triplát szórt, így nagyon elkelt Zozó vonalról bedobott 2 pontja, majd Beni duplája, 54-45. Golomán a vonalról is eredményes tudott lenni jó pillanatban, majd a Barac elleni szabálytalanság után újra Lazic mester szakította meg a játékot, 56-45. Az utolsó percben még egyszer betaláltak a vendégek, 56-47.

A 4. negyedben Bogdán dobott hármast, aztán Somogyi is megmutatta, hogy tud ilyet, 61-50. Ezt követően a vendégek és a hazaiak is betömtek egyet, a sárga-feketéknél Keller produkciójának tapsolhatott a hazai publikum, majd Benke is behúzta, 65-52. Az utolsó 5 percre Bogdán és Benke újabb triplája és Zozó sikeres büntetői után fordultunk, 71-56. Ezután Lazic ismét időt kért, majd Szili már a harmadik triplát tette a helyére, 74-58. Golomán és Perl büntetőivel lépett még jobban el a bajnokcsapat, 78-60. A hajrában Benke még egy távolit behintetett, 81-65, aztán az utolsó 2 percre Sövegjártó is beszállt, sima lett a vége, 85-70.

MESTERMÉRLEG
Milos Konakov: Nagyon nehéz meccsek vannak mögöttünk. Ezúttal kijöttek a fáradtságból fakadó apróbb hibák. Ezzel együtt úgy nézünk ki, ahogy ebben az időszakban ki kell néznünk. Folytatás Lettországban, a Bajnokok Ligájában.
Nikola Lazics: – Védekezésben most jobban teljesítettünk, mint korábban, viszont az utolsó negyedben kapott huszonkilenc pont nagyon sok. Sok sikert kívánunk a szombathelyieknek a nemzetközi porondon.

Nincs sok idő a pihenésre, hiszen október 20-án a BL-sorozat keretében Rigában lép pályára a Falco KC Szombathely.