Falco KC Szombathely – Atomerőmű SE 98-78 (33-21, 18-21, 23-13, 24-23)
Szombathely, Savaria Arena
V.: Győrffy P., Török R., Rácz Zs. (dr. Gincsai J.)

Falco: Váradi 15/6, Somogyi 9/3, Clark -, Golomán 11/3, Keller 11/3. Cserék: Verasztó -, Perl 24/3, Benke 16/6, Kovács B. 4, Barac 8, Sövegjártó -.

ASE: Brown 19/12, Frank 2, Brozja 17/3, Eilingsfeld 15/3, Buljevics 18/3. Cserék: Kovács Á. 4, Kis -, Orgona 3/3.

Az 1. negyed Golomán kiváló produkciójával indult, 2 perc után 5-4-re vezettek a hazaiak, majd Váradi is betalált. Eilingsfeld egalizált, erre Keller is beköszönt, 9-6. A játékrész közepén Beni hármasa, majd kiharcolt duplája és újabb triplája ugrasztotta fel a publikumot, 17-6. Zozó kettese után pedig már jött is a paksi időkérés. Hiába, a szombathelyi cséká ellenállhatatlanul játszott, 13 pontos volt, amikor Benke jött fel helyette. Parádés perceket nyújtott a Falco, Golomán zsákolása után már 26-16 állt a táblán. A hajrában Zozó termelte a pontokat, amire Brzoja válaszolt, 33-21. Váradi és Perl neve mellett már ekkor is kétszámjegyű pontmennyiség díszelgett.

A 2. negyedet Orgona hármasával kezdte a Paks, majd Brown is betalált, Kovács Benedek a vonalról válaszolt, 36-26. A 13. percben Barac ziccere, majd Benke zsákolása dobta fel a hangulatot, 40-29-nél jött az újabb vendég time-out. A negyed derekán Perl és Keller növelte a szombathelyi pontok számát, 45-34. Az atomvárosiakban Brown tartotta a lelket, a félidő végén 17 pontnál járt. Az utolsó percben Golomán és Keller szerzett még pontokat, 51-42-re vezetett a címvédő.

A 3. negyed Benke Szilárd egymás után kettő csont nélküli triplájával kezdődött, majd Váradi és Perl is betömte a ziccert, 61-44-nél újabb paksi játékmegszakítás következett. Buljevic hiába szépített, Golomán újra zsákolhatott, így a játékrész közepén 63-46-ra vezetett a Falco. Ezután Eilingsfeld és Brzoja pontjaival zárkóztak fel a paksiak 66-53-ra. Hiába, Zozó nagyon megszórta az ellenfelet, de Barac is eredményyes tudott lenni, 72-55. Az utolsó minutumban Barac zsákolásának örülhettek a hazai szurkolók, 74-55.

A 4. negyed elején Kovács Benedek közelije volt sikeres, majd Somogyi is megszerezte első kosarát, 79-58. Szili brutális zsákolása mindenkinek tetszett, majd Brzoja szépített, 81-61. Az utolsó 5 percben csak a különbség volt kérdéses. A vendégeknél Eilingsfeld, nálunk pedig Zozó szórt egy-egy triplát, 86-66. Konakov mester időkérése után, a hajrá 3 percében Benke, Somogyi, Keller, míg a vendégenél Eilingsfeld volt még eredményes. Gond nélkül 98-78-ra győzött a szombathelyi csapat, ezzel továbbra is hibátlan mérleggel vezeti az élvonalbeli kosárlabda-bajnokságot.

Nincs megállás, szerdán már a Bajnokok Ligájának 4. fordulójában az eddig hibátlan mérleggel rendelkező olasz Treviso csapatát látja vendégül a magyar bajnok.