AVUS – VIWA II. ker. 15-8 (3-2, 4-2, 3-3, 5-1)

OB I/B. 9. forduló – Szombathely, AVUS-aréna – 100 néző

Hazai gólszerzők: dr. Csaba Márton 5, Kurucz Barnabás és Sági Benjámin 3-3, Landherr Csongor 2, Németh Levente és Szabó Bence 1-1.

Az 1. negyedet jól kezdték a szombathelyi pólósok, Landherr Cs. kezdte meg a gólgyártást, majd Csaba M. és Németh L. is betalált, igaz ők is bevették kétszer Kovács Barnabás kaupuját, 3-2.

A 2. negyedben a gólzsákká előlépett Csaba Márton háromszor is betalált, mellette Kurucz Barnabás növelte az AVUS góljainak számát, a fővárosik ebben a 8 percben is kétszer voltak eredményesek, 7-4.

A 3. negyed kiegyenlített erők küzdelmét hozta. Annak ellenére, hogy AVUS-gólokkal indult a játékrész, Sági 2 gólja után már 9-4-re vezettek Zoufal Norbert ,,fiai”, mégis felálltak a vendégek, egymás után háromszor is bevették a szombathelyi kaput. Ezért aztán jókor jött a 18 esztendős Szabó Bence hajrában szerzett távoli bombája, 10-7.

A 4. negyedben aztán hamar eldöntötte a meccset az AVUS, hiszen Kurucz, Sági, Csaba és Landherr egymást követő góljaival 14-7-re léptek meg a szombathelyiek. Fővárosi akciógól után Kurucz B. tette fel az i-re a pontot, 15-8-ra győzött a hazai gárda.

A meccs jegyzőkönyve ITT böngészhető, a statisztikát pedig IDEkattintva lehet tanulmányozni.

A győzelem után Zoufal Norbert vezetőedző kameránk előtt értékelte a látottakat.

Az AVUS csapata jelenleg a 3. helyet foglalja el a tabellán: 1. KSI SE 27, 2. Kanizsa 24 (+48), 3. AVUS 24 (+45), 4. Eszterházy 18, 5. YBL WPC 15 (+12), 6. VIWA II. ker 15 (-9), …13. Neptun VSC 5, 14. Oázis 3 pont.

A mostani sikerhez is hozzájárult a lelkes szombathelyi közönség buzdítása.

A 10. fordulóban, december 4-én 10.30-kor Kanizsa – AVUS rangadót rendeznek.