Tatabányai Vízmű SE – AVUS 5-14 (1-3, 1-5, 3-6, 0-0)

Tatabányai Sport Uszoda, OB I/B 11. forduló, vezette: Szentkereszti és Füzesi

A szombathelyi gólszerzők: Landherr 3, Hajmási, Baranyai, Sági, Kovács K. 2-2, Kurucz, Németh L. Szabó B. 1-1.

Az 1. negyed 5. percében a mindössze 15 esztendős Kovács K. akcióból kezdte meg a gólgyártást. Miután a hazaiak a következő percben egyenlítettek, Baranyai és Németh L. góljaival tett szert megnyugtató, 1-3-as előnyre az első játékrész végén az AVUS.

A 2. negyed 1. percében Sági növelte a fölényt, majd szépítetek a hazaiak. Ezt követően azonban csak a szombathelyiek találtak be. Sorrendben Sági, Szabó B., Kovács K. és Baranyai lőtt gólt, a nagy szünetben 2-8-at mutatott az eredményjelző.

A 3. negyedben tovább hízott a szombathelyiek előnye, Landherr és Hajmási akcióból és emberelőnyből is betalált. Az utolsó gólt centerposzton Kurucz szerezte, 5-14.

A 4. negyedben hiába volt rengeteg lehetősége mindkét csapatnak, az eredmény már nem változott.

– Az eredmény hűen tükrözi a két csapat közötti különbséget, ilyen arányban is megérdemelt győztünk. Örültem, hogy sok játékpercet tudtam biztosítani a serdülő és ifi játékosainknak, ők pedig éltek is a lehetőséggel, gólt, gólokat is szereztek. Elégedett vagyok, hogy 3 ponttal zártuk a 2021-es naptári évet – értékelte a szombati sikert Zoufal Norbert vezetőedző.

A tabella állása: 1. KSI 33, 2-3. Kanizsa és AVUS 27-27, 4. Eszterházy 24, 5. YBL 21, 6. VIWA 18, 7-8. Invictus SE és Cegléd 15-15, 9. Fehérvár 13, 10. ASI DSE 12, 11. HVSC 7, 12. Tatabánya 6, 13. Neptun VSC 5, 14. Oázis 3 pont.

A szombathelyi pólósok legközelebb január 22-én szállnak tétmérkőzésen medencébe, akkor a nagykanizsaiak járvány miatti megbetegedése miatt elmaradt Kanizsa-AVUS rangadót pótolják.