Falco KC Szombathely – Alba Fehérvár 91-93 (27-30, 23-22, 17-30, 24-11)
Szombathely, Savaria Arena
V.: Cziffra Cs., Török R., Minár L. (dr. Gincsai J.)

Falco: Váradi 6, Somogyi 10, Benke 24/12, Golomán 13, Keller 15. Cserék: Perl 10, Clark 4, Barac 9, Kovács -.

Alba: Vojvoda 13/3, Smith 6, Lukács 8, Fakuade 14/3, Szabó 13/3. Cserék: Stark 24/15, Pongó 5/3, Takács Mi. -, Laksa 2, Omenaka 8.

Az 1. negyedben a magyar válogatottjaival parkettre a Falco és Váradi szerezte az első pontokat, Fakuade válaszolt, majd Lukács is betalált, 2-5. Ezután Keller szépített, majd Benke már a vezetést is megszerezte, 6-5. Fakuade újabb kosarára Keller zsákolással felelt, 8-7. A játékrész közepén Golomán is betömte, de Vojvoda közelijével megint ők vezettek, 10-11. Golománt nem tudták tartani, ezekben a percekben 6 pontot is betermelt, 14-11. Ezt követően felváltva estek a kosarak, hol a Falco, hol az Alba vezetett, 19-18 volt az állás 2 perccel a dudaszó előtt. Sajnos a hajrá nem a sárga-feketék szája íze szerint alakult, több labdát is eladtak, Stark pedig kíméletlen volt, 21-28. Az utolsó percben Zozó és Barac szépített a vonalról, Clark pedig közelről volt eredményes, de Stark is ziccert dobott, 27-30.

A 2. negyedet az Alba kezdte jobban, 12 perc után már 27-34 állt a táblán. Aztán Keller Ákos, majd Golomán György szépített, 34-36. A negyed derekán Vojvoda vesztette el a labdát, Beni pedig bezsákolta, 36-38. Keller kosarával 38-38-nál érte utol a vendégeket a Falco, de Smith a vonalról szerzett megint előnyt, Vojvoda peddig jól dobott kintről, 38-46. Ezt követően Barac szépített, 42-46-nál Zollner mester kért időt. A félidő hajrájában Barac pontjainak örülhetett a közel 3 zer szurkoló, de Smith, Somogyi és Perl is betalált, 48-48. Az utolsó percben Szabó és Somogyi is kosarat szerzett, 50-52.

A 3. negyed elején is egy hazai és egy vendég kosár volt a program, majd Golomán a vonalról próbálkozott, 54-56. Perl Zoltán után Golomán György is betalált közelről, ezzel 58-58 lett. Fakuade, Pongó és Omenaka kosaraival lépett meg az Alba, 58-66 állt a táblán a játékrész közepén. Konakov mester azonnal megszakította a játékot. Ezután Golomán a vonalról szépített, de Stark triplát hintett, kétszer is egymás után, 59-72. Mélypont, Stark és Szabó is kíméletlen volt, 59-76. A hajrában Benke Szili triplája és Clark zsákolása tartotta életben a reményeket, 67-82.

A 4. negyed elején zúgott is a ,,Mindent bele és a mindenki szombathelyi!” Bejött, újabb Benke triplával 70-82. Stark is betalált kintről, de Benke 2+1 pontja is nagyon elfért, 73-85. Ezután Barac a vonalról, Szili pedig ziccerből hozta közelebb a csapatot, 76-85 volt az állás 6 perccel a vége előtt. Stark után újabb Benke tripla, 79-87. Az utolsó 5 percre Perl kosarával és 81-89-cel fordult rá a Falco. Sajnos Váradi hármasa nem hullott be és már csak 3 perc volt hátra, amikor Zozó állt a vonalra, 83-89. Stark bedobta a vonalról, majd újra eladta a labdát a Falco, Lukács pedig kihasználta, 83-93 állt a táblán 2 perccel a végső dudaszó előtt. Golomán tankként tört be és szépített, majd Benke dobott be kettőt a vonalról, 87-93. Ezután Benke újabb triplát és egy büntetőt hajított be, ezzel 32 másodperccel a vége előtt 91-93-ra jött fel a Falco. Kivédekezte a vendégeket Konakov csapata, de sajnos az utolsó támadást nem sikerült kosárral befejezni, így minimális arányban, de győzött az Alba.

Milos Konakov: – Ennyi kapott ponttal nem lehet nyerni, ez már az előző körben, Debrecenben is bizonyossá vált. Ez nem a mi stílusunk, az első és a harmadik negyedben harminc pontot kaptunk. Ez rengeteg, ezen változtatni kell. Az ideális a szünet előtti formánk volt, ehhez kell visszatérnünk és megmutatni igazi arcunkat.

Matthias Zollner: – Tudtuk, hogy ki lesz az ellenfelünk, a Falco nagyon jelentős játékerőt képvisel, három-négy éve ugyanaz a csapat gerince. De megmutattuk, hogy mindenkit le tudunk győzni, ezen az úton kell továbbmennünk. A szombathelyiek fizikai, erőre épülő stílusa feküdt nekünk.

Az Újévben január 5-én, Szolnokon lép először pályára a listavezető Falco.