Szolnoki Olajbányász – Falco KC Volvo Alpok Autó Szombathely 69-84 (15-23, 13-25, 25-12, 16-24)
Bajnokság, 16. forduló
Szolnok
Földházi Tamás Péter, Papp Péter, Frányó Péter (Bodrogváry Iván József)

Szolnoki Olajbányász: Solano 12/6, Pongó 3/3, Cummings 10/3,Subotic 8, Taiwo 2. Cserék: Badzim 6, Kovács -, Zsiros -, Pallai -, Rudner 7/6, Cakarun 21.

Falco KC Volvo Autó Szombathely: Váradi 2,Somogyi 22/15, Benke 21/15, Golomán 2, Keller 8. Cserék: Clark 8/6, Kovács B. 11/9, Perl 9, Barac 1.

Az 1. negyedben Solano szerezte meg az első pontokat, majd Golomán egalizált közelről, 2-2. A 2. percben Solano szerzett újra vezetést, majd Taiwo növelte a hazai fölényt, 6-2. Több eladott labda után Somogyi talált be kintről, 6-5. Solano elkapta a fonalat, újra betalált, majd Golomán a vonalról sem tudott pontot szerezni, 9-5. Somogyi ezután már a második hármast is értékesítette, aztán Kovács B. is dobott egy triplát, a 6. percben átvette a vezetést a Falco, 9-11. Cakarun egyenlített, de Benke is megszerezte első pontjait, 11-14. Ezt követően Clark is hármassal jelentkezett, 11-17-es vezetésnél Potocnik időt kért. A játékrész hajrájában Somogyi újra triplát szórt, erre Cakarun válaszolt közelről, 13-20. Somogyi fantasztikusan játszott, az utolsó percben dobott ziccerrel már 11 pontos! Barac már hatodik játékosa a Falco csapatának, aki feliratkozott a táblára, 15-23.

A  2. negyedet Cakarun duplája indította, majd Clark a hetedik, Somogyi pedig a nyolcadik triplát is beszórta, 17-29. Badzim szépített közelről, majd több perces kosárcsend után Cummings a vonalról volt eredményes, 22-29. A negyed közepén Konakov mester is magához hívta a ,,fiait”. Jól tette, Szili újabb triplát szórt, 22-32. Subotic a vonalról, Kovács B, pedig ismét kintről talált be, ez volt a tizedik hármasa a szombathelyieknek, jött is az Olaj időkérése, 24-35. Zozó közelről, majd Benke ziccerből volt eredményes, 24-39. Kovács B. a vonalról is tökéletes volt, 24-41. A félidő finisében Subotic közelről, majd Kovács B, újra kintről, fantasztikusan dobott kintről az első félidőben a Falco. Az utolsó támadásnál Keller zsákolt még egyet, 28-48.

A 3. negyed Rudner hármasával indult, aztán Solano és Badzim is közelebb hozta az Olaj csapatát, Konakov mesternek 39-50-nél kellett megszakítani a játékot. Aztán Subotic még közelebb hozta a szolnokiakat, majd Cakarun is betalált, a negyed derakán már 43-50-re feljöttek. Szili közelije nagyon jókor esett be, ezután sajnos Barac ellen fújtak sportszerűtlent, majd Badzim az egyik büntetőt  kihasználta, 44-52. Ezt követően Cummings a sarokból szórta be a triplát, majd Somogyi duplája érkezett meg, 47-54. A szigorúan védekező és hatékonyan támadó Olaj Cakarun vezérletével jött fel 49-54-re. Keller és Cummings dobott egy-egy kosarat, majd Ákos újabb közelit értékesített, 51-58. Az utolsó percben Clark mesteri egyéni akció végén szerzett 2 pontot, erre Subotic felelt, 53-60.

A 4. negyed elején Cummings szerzett gyors kosarat, majd sajnos Golomán kipontozódott, Cakarun pedig 3 pontra felhozta az Olaj csapatát, 57-60. Ezt követően Zozó és Somogyi is a vonalról volt eredményes, 57-63. A negyed derekán Cakarun szépített, de Somogyi most is betalált kintről, 59-66. Benke triplája nagyon jókor hullott a helyére, a vége előtt 4 perccel, Rudner triplája és Somogyi duplája után 62-71-re vezettek a szombathelyiek. Ezután Cakarun 2+1 pontjával jöttek közelebb, de Benke Szili triplája helyre tette a különbséget, 3 perccel a dudaszó előtt 65-74 állt a táblán. Ezt követően Pongó triplája esett be, de Szili szíve is a helyén volt, 68-77. Másfél perccel a vége előtt Perl Zoli 2+1 pontja eldöntötte a rangadót, 69-80. Az utolsó percben Benke zsákolt még egyet, 69-84-re győzött a címvédő és listavezető Falco.

Legközelebb szombaton, Sopronban lép pályára a sárga-fekete együttes.