Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Egis Körmend 79-73 (19-27, 23-10, 17-22, 20-14)
Bajnokság, 18. forduló
Szombathely, Savaria Arena
V.: Kapitány Gellért, Tőzsér Dénes Kelemen, Söjtöry Tamás Ferenc (Téczely Tamás)

Falco: Somogyi 7/3, Perl 31/6, Clark -, Golomán 13, Keller 9/3. Cserék: Váradi 6, Verasztó -, Benke 3/3, Barac 10/3, Hawkins -.

Körmend: Stokes 13/6, White 16/12, Martinez 2, Szavics 10/6, Gordon 15. Cserék: Takács 2, Henry 4, Ferencz 2, Durázi 9/3, Krivacsevics -.

Óriási hangulat és 3070 fizető néző fogadta a vasi csapatokat. A meccs előtt Hazafi László,  a hazaiak névadó szponzorának ügyvezetője végezte el az ünnepélyes feldobást.

Az 1. negyedben Martinez szerezte az első kosarat, majd Gordon duplázta meg a vendégek előnyét. Savic szerezte a harmadik körmendi kosarat, aztán Gordon zsákolása után, a 3. perc végén szépített a Falco, 2-8. Ezután Golomán volt eredményes közelről, majd Stokes és Keller volt a következő pontok szerzője, 4-10. A játékrész közepén Keller újabb közelije esett be, Somogyi pedig ziccert dobott, 8-10. Ezután kosáreső csapott le az Arena Savariára: Savic, Somogyi és White is triplát szórt, 11-16. A 8. percben Gordon a vonalról, Benke pedig kintről volt eredményes, 14-20. A hajrában Váradi és Barac pontjaival jött közelebb a hazai gárda, de White újabb hármasával maradt a vendégvezetés, 19-27.

A 2. negyedet Barac zsákolásával indította a bajnokcsapat, majd Golomán is betalált, 23-27. Barac sokadszor dobta át Krivacsevicsen a labdát, majd Golomán zsákolt, a vendégek edzője, Kocsis Tamás pedig időt kért, 27-27. A 14. percben vezettek először a szombathelyiek, Golomán volt ismét a kosárszerző, 29-27. Ezt követően, a játékrész közepén szerezte Savic az első körmendi pontokat, 29-29-nél Konakov mester állította meg a játékot. A 17.percben Zozó is feliratkozott a táblára, Stokes egalizált, 33-33. A félidő vége előtt Keller hármasa is célba ért, újabb körmendi időkérés következett. Az utolsó percben Perl a vonalról és közelről is, Henry pedig ziccerből volt sikeres, 42-37.

A 3. negyed elején Zozó érte el elsőként a Falco-játékosok közül a 10 pontot, 44-37. Ezt követően Gordon pontjaival jöttek közelebb a körmendiek, majd Zozó növelte pontjai számát, 46-42. A játékrész derekán White kintről és közelről is eredményes tudott lenni, 48-49-re visszavették a vezetést a Rába-partiak. Zozó azonban jó formában azonnal kosarat szerzett, 50-49. Sajnos Golomán a 4. hibáját is összeszedte, Barac pedig hármast szórt, nagyon kellett, 53-53. A vonalról vette vissza a vezetést Zozó, de Durázi is beszórta, 54-56. A hajrában ismételten Zozó volt a kosárszerző, előbb ziccerből, majd kintről is betalált a Falco húzóembere, 59-56. Az utolsó percben Stokes egyenlített ki egy újabb hármassal, 59-59.

A 4. negyed első támadása végén Keller pontjainak örült a szombathelyi közönség, majd Zozó tett még egy közelit rá, 63-59. A válogatott védő a vonalról szerzett újabb pontjaira Durázi felelt, 65-63. Ezt követően Golomán a vonalról növelte a sárga-fekete pontok számát, 67-64. A  negyed derekán újra Golomán dobhatott a vonalról, mindkettő bement, erre Stokes válaszolt kintről, 69-67. Beni közelije jókor jött, 71-67-nél a körmendi tréner ismét időt kért. A végső dudaszó előtt 4 perccel Zozó újra a vonalról volt eredményes, 73-67-nél már 28 pontja volt! Félelmetes formában játszott a válogatott játékos, aki 2 perccel a vége előtt már 30 pont felett járt, ez alkalommal egy triplát tett a helyére, 77-67. A finisben Ferencz Csaba is feliratkozott az eredményjelző táblára, most szerezte a vendégek csékája az első pontjait. Egy perccel a vége előtt, 77-71-nél Konakov mester kért időt.

A végén még 2-2 pont esett, 79-73-ra teljesen megérdemelten győzött a listavezető.