Atomerőmű SE – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 65-82 (19-20, 12-23, 20-20, 14-19)
Bajnokság, 23. forduló
Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
V.: Praksch P. Á., Tőzsér D. K., Szilágyi B. (dr. Páli K.)

ASE: Kovács Á. 4, Frank 2, Taylor 22/9, Pacevicius 8, Goins 9/3. Csere: Kis R. 9/9, Brown 6/3, Brzoja 5.

Falco: Váradi 15/6, Somogyi 10, Clark 13/9, Golomán 10/3, Keller Á. 8. Csere: Perl 15, Barac 9, Hawkins 2, Verasztó -, Kovács B. -.

Az 1. negyed elején Váradi sikeres közelijével kezdte a Falco, majd Somogyi duplázta meg az előnyt, 0-4. Goins triplával felelt, aztán Keller és Kovács A. pontjai érkeztek meg, 5-6. A játékrész derekán Beni kintről is eredményes tudott lenni, Kovács A. a vonalról szépített, 7-9. Ezt követően Golomán középtávolija is beesett, erre Taylor válaszolt egy triplával, aztán Somogyi sikeres közelije szállt be, 10-11. Clark és Taylor hármasa is célba ért, majd Taylor újabb kosara után először vezettek a hazaiak, 17-16. Az utolsó percben Barac pontjai után megint Taylor volt eredményes, de Baracnak még volt ideje, hogy visszavegye a vezetést, 19-20.

A 2. negyed kezdetén Goins közelije volt sikeres, Barac a vonalról egalizált, 21-21. Ezután Zozó is betalált, majd Barac tett fel egy ziccert, 21-25. Goins és Beni gyűjtötte tovább a pontokat, 23-27. Taylor után újra Zozó volt eredményes, 25-30. A negyed közepén a hazaiak mestere szakította meg a játékot. Az időkérés után nagyon sok hibával játszottak a csapatok, szinte semmi nem ment be, a több perces kosárcsendet Taylor a vonalról törte meg, 27-30. Ezután Marvin és Beni közeli dobásai hullottak be, 27-34-nél újabb paksi time-out következett. Golomán triplája után először volt a két csapat között kétszámjegyű a különbség, 27-37. A hajrában Pacavicius a vonalról, Keller, Perl és Frank közelről talált be, 31-43.

A 3. negyed Taylor hármasával startolt, erre Zozó és Beni 5 pontjával felelt a Falco, 36-48. Ezután Beni és Pacavicius pontjai estek be, 38-50. A játékrész derekán Zozó a vonalról növelte a vasi előnyt, közben a hazaiak kinti dobásokkal kísérleteztek, de nem sikerült közelebb jönniük, 38-54-nél is a vendéglátók kértek időt. Brown és Zozó után Hawkins is feliratkozott a pontszerzők közé 42-59. A hajrában Kis R. hármasaival zárkóztak, a mieink Somogyi És Clark révén duplákat szereztek, 51-63.

A 4. negyedet Golomán pontjaival kezdte a szombathelyi csapat, közelről és a vonalról is eredményes volt a center, 53-66. Ezután Barac közelről, Pacavicius pedig zsákolva volt eredményes, 55-68. Az utolsó játékrész közepén Taylor-pontokkal zárkóztak 10 közelébe a hazaiak, jókor zsákolt Keller és dobott közelit Somogyi, 59-74. A hajrában sem ment jobban a paksiaknak, a Falco pedig Keller révén biztosította be újabb magabiztos győzelmét, 59-76. Clark hármasa után már 20 ponttal mentek Váradiék, aztán Kis R. is dobott egy triplát, Brown pedig a vonalról volt pontos, 63-82. Goins közelije még belefért, ezt a meccsen is simán hozta a bajnok és listavezető, 65-82.