Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 97-76 (22-27, 16-24, 33-14, 26-11)
Bajnokság, 24. forduló
Szombathely, Aréna Savaria
V.: Benczur T., Fodor A., Szilágyi B. (Bognár T.)

Falco: Váradi 8, Somogyi 10, Clark 3/3, Golomán 22/6, Keller Á. 10. Csere: Perl 23/3, Barac 11, Verasztó 4, Hawkins 3/3, Sövegjártó 3/3, Kovács B. -.

KTE: Pollard 20, Wittmann 11/9, Klobucar 16/9, Kucsera 2, Karahodzsics 5. Csere: Milutinovics 12/6, Kiss D. 6, Dramicsanin R. 4.

Az 1. negyedben Keller Ákos kezdte meg a pontgyártást, majd Clark talált be kintről, 5-0. A 2. percben újra Keller volt eredményes, de Somogyi is betalált, már 9-0 volt a Falco javára. A 3. perc végén Klobucar révén szerezték meg első pontjaikat a vendégek, 9-3. A játékrész közepén újra Klobucar volt kintről eredményes, ezzel 13-11-re zárkóztak fel a vendégek. A ritka pillanatok egyike volt, amikor a Falco mindhárom légiósa azonos időben pályán volt. A 6.percben Wittmann triplájával átvették a vezetést, 17-18. Pár másodperccel később Barac 2+1 pontjával 20-20 állt az eredményjelzőn. A hajrában Milutinovic, Verasztó pontjaival alakult 22-27-re az eredmény.

A 2. negyedet egy kosárváltás indította, majd Wittmann triplájára Golomán válaszolt zsákolással, 26-32. Zozó duplája jókor jött, akárcsak Keller közelije, 30-33. Klobucar harmadik triplája után Golomán harmadszor zsákolt, 32-36. Ekkor Milos Konakov hívta magához a szombathelyi csapat tagjait. Időkérés után sajnos Klobucar tovább csillogtatta tudását, így a negyed derekán 32-38 állt a táblán. Barac közelije után Clark már a harmadik személyi hibáját szedte össze, le is ment. Sajnos Karahodzic tempója után már 10 ponttal mentek a vendégek. A félidő hajrájában Zozó és Somogyi is szépített, de Klobucar beszórta negyedik hármasát is, 38-51.

A 3. negyed Golomán zsákolásával, majd duplájával startolt, aztán Zozó hármasa után, 45-51-nél időt kért a vendégek mestere. Sajnos 9-0-ás Falco-rohanás után Clark begyűjtötte 4. hibáját is, Pollard pedig megszerezte a kecskemétiek első, második félidőbeli pontjait, 47-54. A játékrész felénél visszajött a bajnoki címvédő a meccsbe, sőt, Somogyi ziccere után újra a Falco vezetett, 55-54. Wittmann triplájára Golomán felelt egy kintivel, 60-57. Milutinovics tartotta ekkor még meccsben a vendégeket, de Zozó kezdett ellenállhatatlan lenni, 64-61. A játékrész finisében Somogyi és Hawkins növelte a Falco pontjait, majd Wittmann szépített, 71-65.

A 4. negyed elején Golomán triplájának örülhettek a sárga-fekete szimpatizánsok, majd Pollard dobott egy közelit, 74-67. Somogyi és Pollard újabb kosara után 76-69-re vezettek a hazaiak. Ekkor Beni szerzett egy labdát, Barac pedig kihasználta, 80-70-nél újra a vendégek mestere állíttatta meg az órát. Hiába, szinte lefagytak a vendégek, bár Klobucar újra betalált, 82-72-nél Konakov mester kért időt. Jól tette, Golomán ötödször húzta be kíméletlenül, majd pöcizett is egyet és már 22 pontos volt. A Falco 86-72-re vezetett, amikor újabb time-out következett. A meccs hajrájában már csak a különbség volt kérdéses, ekkor Zozó is 20 pont fölé jutott. Az utolsó percben még Sövegjártó hármasának örülhettek a szombathelyi szurkolók, 97-76-ra győzött a Falco!

A szombathelyiek hajnalban már utaznak is tovább, hiszen hétfő este Strasbourgban, a BL legjobb 16 csapata között lesz újabb fellépésük.