SIG Strasbourg – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely h.u. 98-86(24-16, 25-22, 21-24, 12-20, 16-4)
Bajnokok Ligája, L-csoport, 5. forduló
Strasbourg
Kozlovkis, Jacobs, Salins

SIG Strasbourg: Maille 16/,12, Taylor 18/3, Mitchell 12/3, Lansdowne 17/9, Udanoh 9. Cserék: Howard 13/9, Curier 9/9, Cavalière 4.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely: Váradi 11/3, Somogyi 6, Clark 6, Golomán 19/3, Keller 7. Cserék: Perl 24/3, Kovács B. -, Barac 10, Hawkins 3/3,

Az 1. negyedben Lansdowne révén 2 triplával indított a francia csapat, aztán a 3. percben Keller zsákolt, 6-2. Somogyi szerezte a Falco második kosarát, majd Váradi egy sima ziccerrel csökkentette tovább a különbséget, 8-6. A támadó lepattanók szerzésében nagyon jók voltak ezekben a percekben a franciák, ebből Taylor volt eredményes, 10-6. Ezt követően a már szokásos Váradi-Keller akció ért véget Ákos újabb zsákolásával, 10-8. Sajnos a játékrész derekán újabb triplát dobtak Maille révén a franciák. Ezután egy fantasztikus Golomán védekezést követően Zozó robogott végig a pályán, majd egy szabálytalanság után a vonalról szerezhetett pontokat, 13-10. Barac is bejött és dobott egy nagyon pontos közelit, 13-12. Sajnos továbbra is extrán dobták a franciák a hármasokat, már 5/7 volt a mutatójuk, amikor 19-12-nél Milos Konakov kért időt. A hajrában Zozó és Hawkins gyarapította a szombathelyi pontokat, de a franciák egy újabb triplával és duplával stabilizálták a differenciát, 24-16.

A 2. negyedet is precíz távolival kezdték a hazaiak, erre Zozó felelt, 26-18. Pokoli jól dobták a triplákat a franciák, már hatodszor találtak be, aztán duplával szépített a Falco, 29-20. A játékrész közepén is Perl Zoltán tartotta életben a vasi reményeket, csak az volt a baj, hogy ők kis túlzással hármasával, a Falco pedig kettesével szerezte a pontokat, 32-22. Sajnos Lansdowne egyszerűen nem tudott hibázni kintről, Konakovnak újra időt kellett kérni. Ezután Beni tempója hullott be, majd Lansdowne először hibázott el egy távoli kísérletet. A félidő finiséban jól védekezett a magyar bajnok, Golomán pedig zsákolt, 39-26-nál jött is a francia time-out. Ezt követően Golomán triplája volt kellemes színfolt, akárcsak Somogyi egymást követő két küzdős duplája, igaz közben ők is szorgoskodtak, 44-33. Az utolsó percben újabb francia hármas ért célba, ezzel 11/20-as mutatójuk lett ebben a műfajban, Zozó pedig hármat dobhatott a vonalról, valamennyi célba is ért, 49-38.

A 3. negyed elején Lansdowne növelte a francia pontok számát, de Golomán a vonalról válaszolt, 51-40. Aztán újra Golomán révén 10 alá csökkentette a különbséget a Falco, sajnos azonban ezt a szombathelyi akciót 8 egymást követő francia pont követte, 59-42. A játékrész derekán rendkívül sok játékmegszakítás jellemezte a meccset és kialakult az eddigi legnagyobb különbség a 2 csapat között, 62-43. Ezután egy duplával, majd Beni triplájával kapaszkodott közelebb a szombathelyi gárda, 63-48. Újabb 4 francia pont után, 67-48-as állásnál megint Konakov mester kért időt. Ezután Clark büntetőkből szerezte meg saját maga első pontjait, majd Hawkins triplája is beesett, 67-53. Boris Barac 2+1 pontjával bravúrosan hozta még közelebb a vasiakat, 67-56. Az utolsó percben Zozó egyedül megoldotta, hogy, mint a kés a vajon átgázoljon a franciákon, 67-58-nál a franciák mestere állíttatta meg az órát. Zozó újabb büntetőből szerzett pontja még belefért, 70-62.

A 4. negyed is francia kosárral startolt, Zozó pedig triplát szórt, a legjobb magyar ekkor már 22 pontnál járt, 72-65. Ezután Beni és Marv közelijével zárkóztak még szorosabbra a vasiak, 72-69. Ekkor újabb időkéréssel próbálkozott a francia csapat mestere, de hiába Golomán a vonalról kettőt belőtt, ezzel már 72-71 állt a táblán. Ezután Golomán elleni fault után a franciáknál kipontozódást, nálunk pedig a vonalról szerzett vezetést jegyezhettünk fel, 72-73. Zozó kimagasló játékának köszönhetően újra a Falco vezetett, 74-75. Golomán is szenzációs, horogdobása után már 76-77 volt az állás. Váltott vezetéssel teltek ezek a percek, Keller pontjai után 77-79-re vezetett a magyar bajnok 3 perccel a vége előtt. Sajnos a franciák triplája is célba ért, 80-79-nél Konakov mester hívta magához a srácokat. Taylor újabb pontjai után Golomán a vonalról szépített, 82-81. Az utolsó percben Ákos csak az egyik büntetőt helyezte el pontosan, így ugyan kiegyenlített a Falco, de az utolsó támadásokból már egyik csapat sem szerzett pontot, 82-82-nél szólalt meg a duda, jöhetett a hosszabbítás!

A hosszabbítás 1. percében sajnos Beni eladta a labdát, ők pedig kihasználták, 84-82. Ezután sajnos nem védekeztek jól a sárga-feketék, ők pedig megint bedobták a triplát és a közelit is, 89-82-nél Konakov mester szakította meg a játékot. Clark szépített gyorsan, ám az idő nagyon gyorsan telt, Taylor pedig megint betalált, 93-84. Golomán még szépített a vonalról, de egy újabb francia hármassal megnyerte a hazai csapat a meccset, 98-86.

Szép volt fiúk, jövő szerdán felemelt fővel búcsúzhat a Falco a a Bajnokok Ligájától.

Nincs megállás, szombaton a DEAC gárdáját fogadja a magyar bajnok a hazai élvonalbeli pontvadászatban.