HÜBNER Nyíregyháza BS – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 77-91 (20-14, 16-23, 19-33, 22-21)
Bajnokság, 26. forduló
Nyíregyháza, Continental Aréna
V.: Győrffy Pál Attila, Ádám József, Lengyel Ádám József (Bogárdi János)

Nyíregyháza: Johnson 10/3, Bryce 16/3, Kiss B. 6/6, Pipiras 15/6, Suárez 7/3. Csere: Bus 5, Bazsó 3/3, Mokánszki 5/3, Madár 1, Anda -, Coleman 9/3.

Falco: Váradi 8/3, Perl 17, Kovács B. 6/6, Golomán 10/3, Keller 14. Csere: Hawkins 8/6, Clark 10/6, Takács -, Verasztó -, Somogyi 4, Barac 14.

Az 1. negyed elején Kiss B. 3 pontosát jegyezhettük fel elsőként, amire Golomán válaszolt közelről, 3-2. Ezután Bryce egymást követő 2 duplája következett, majd Keller a vonalról dobott be egy labdát, 7-3. Nem kezdett jól a Falco, Suarez triplája ellen sem volt ellenszer, majd Váradi szépített, 10-5. Hiába, Kiss B. révén újabb hármasuk esett be, így a játékrész derekán 13-5 állt a táblán. Kovács B. egy újabb triplával, majd Zozó és Beni egy-egy duplával hozta közelebb a szombathelyi csapatot, 13-12. Coleman kettese, majd egy érdekes, szinte súlylökő mozdulattal kivitelezett hármasa is napirenden szerepelt, erre Somogyi felelt, 18-14. Az utolsó percben Bryce még egyszer betalált, 20-14.

A 2. negyedet Pipiras vonalról szerzett pontjai és Bryce újabb közeli duplája indították, 24-14. Ezt követően Barac segítette be Váradi labdáját, aztán Clark is jól dobott, 24-18. Johnson után Keller is betalált, majd Pipiras és Beni távolról volt eredményes, 28-23. A negyed közepén Bryce és Somogyi is a vonalról talált be, 29-26. Egy-egy vonalról esett kosár után Zozó kígyózott be a védők között, majd egy szép ziccerrel 30-29-re hozta fel a Falco csapatát, jött is a hazai time-out. A félidő hajrájában Pipiras, Bryce, Johnson a mieinknél pedig Perl és kétszer Keller talált be, 36-37.

A 3. negyed elején Golomán gyötört be egy labdát, erre Coleman felelt, majd Golomán távolról sem hibázott, 38-42. Egy labdaszerzés után Clark szerzett ziccerből 2 pontot, erre Suarez felelt, 40-44. Keller és Golomán újabb könnyű kosarai után, 40-48-nál időt kértek a hazaiak. Keller sokadik zsákolása után először vezettek a vasiak 10 ponttal, de Bryce triplája még tartotta a reményt a nyírségi csapatban, 43-50. Zozó vonalról szerzett pontjai után Johnson triplája is beesett, 46-52. Ezután Keller 2+1 pontja is megérkezett, majd a hazaiak mesterére fújtak a sípmesterek egy technikait, ezt Perl használta ki, 46-55. Perl és Barac pontjai után kezdett végérvényesen meglépni a Falco, de Pipiras triplával jelentkezett, 49-60. Zozó triplája, majd ziccere következett, 49-65. A játékrész utolsó percében Mokanszki távolról, Johnson és Madar a vonalról, Clark és Barac pedig közelről volt eredményes, 55-69.

A 4. negyed Hawkins triplájával indult, Pipiras válaszolt, 57-72. Ezt követően Clark is hármast szórt, Barac pedig mesteri horoggal jelentkezett, 57-77. Pipiras 3+1 pontjával szépítettek, majd Kovács B. is hármassal írta be magát újra a jegyzőkönyvbe, 61-80-nál hazai időkérés következett. A negyed derekán Bryce pontjaival csökkent a különbség, 65-80. A hajrában sokat hibázott mindkét csapat, de a lényegi kérdések már korábban eldőltek. A hazaiaknál Bus, Mokanszki és Bazsó a mieinknél Barac és Hawkins szerzett még pontokat, 77-90-re győztünk.

A következő hétvége már a Magyar Kupáért zajlik. Csütörtöktől Debrecenben játszik a Falco a címvédésért.