A K&H női kézilabda Liga tabelláján tizedik helyen álló Alba Fehérvár együttesét látta vendégül a Hungast-SZKKA NB I-es csapata. Az Aréna Savariában péntek este megrendezett, a hazaiak számára rendkívüli fontosságú összecsapást idegesen, kapkodó játékkal kezdték Pődör Rebekáék. Nem ment a gólszerzés, 3-7-es állásnál kért időt Pődör Zoltán vezetőedző. Aztán az Alba már hattal (3-9) is vezetett, de a szombathelyiek nem adták fel, az első félidő hajrájában több alkalommal is feljöhettek volna 1 gólra, majd 14-16-os állásnál vonultak pihenőre a felek.

A második játékrészre teljesen más felfogásban jött ki fantasztikus szurkolói elé a hazaiak, a remek szellem már a 2. félidő elején meglátszott. A 34. percben érték utol a fehérváriakat (17-17) az összesen 11 védést bemutató Tomasevicsék. Az SZKKA hálóőre ihletett formában hárította el az Alba próbálkozásait, a 36. percre fordult a kocka, 18-17. Ezt követően magához tért a vendégcsapat, a 40. percben már újra az Alba vezetett kettővel, 18-20. A hazai időkérés 20-22-nél következett, majd az utolsó negyedórára is maradtak izgalmak.

A kiélezett csata 3 perccel a vége előtt újra döntetlen (28-28) állást mutatott az eredményjelző, de ezután már csak a saját nevelésű szélső, a ziccereit higgadtan értékesítő Horváth Anna talált be, így az SZKKA 2 góllal, 30-28-ra megnyerte a találkozót és életben tartotta NB I-ben maradást jelentő reményeit.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–28 (14–16)
Szombathely, 400 néző. V: Bócz, Wiedemann

SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS 1 – Gheorghe 1, Virág N., Gorilszka 3 (2), PŐDÖR R. 8 (4), Sztosics 2, Csire 4. Csere: Balog J., Christe (kapusok), Biró D., Szekerczés 1, HORVÁTH P. 4, Szmolek 2, HORVÁTH A. 4, Győri V. Edző: Pődör Zoltán.

FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett 1 – Takó, UTASI 7, VARGA E. 5, BESSZER 6, Boldizsár 3, Töpfner 3 (1). Csere: Kubina (kapus), Afentaler 2, Triscsuk 1 (1), Domokos D., Bardi, Gerháth K., Ohijama, Szarka A. Edző: Józsa Krisztián.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–6. 13. p.: 4–9. 19. p.: 9–13. 25. p.: 12–14. 34. p.: 17–17. 40. p.: 18–20 . 46. p.: 21–22. 53. p.: 27–25. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 3/2

MESTERMÉRLEG:

Pődör Zoltán, SZKKA: – Folyamatosan azt hangsúlyozom, hogy nem vagyunk kieső csapat. Most léptünk is egyet előre a tabellán, harcolunk hétről hétre. Ezúttal nem játszottunk jól, de a szívünk vitt minket előre, ezért elismerés illeti a lányokat!

Józsa Krisztián, Alba Fehérvár: – Hiába kezdtük jól a mérkőzést, a későbbiekben sajnos kapusteljesítményben elmaradtunk a várakozástól. Ennek ellenére is megnyerhettük volna a találkozót, de rengeteg technikai hibát követtünk el, ez pedig most nem fért bele.

Az SZKKA április 9-én folytatja NB I-es bajnoki szereplését, az Arena Savariába a 11. helyen álló Budaörs csapata érkezik majd.