Alba Fehérvár – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 89-94 (22-29, 27-20, 23-19, 17-26)
Bajnokság, középszakasz, felsőház, 2. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Papp Péter, dr. Mészáros Balázs, Farkas Gábor (Bognár Tibor)

Alba: Pongó 20/12, Vojvoda 23, Lukács 11/3, Szabó 11/3, Davis 10/3. Cserék: Takács 6, Góbi -, Omenaka 8.

Falco: Váradi 21/6, Somogyi 30/18, Clark 7/3, Golomán 8, Keller 12/3. Cserék: Verasztó -, Kovács 4, Barac 12, Hawkins -.

Az 1. negyedet Váradi fantasztikus labdaszerzésével és Somogyi hibátlan triplájával kezdte a Falco, majd Vojvoda szépített ziccerből, 2-3. Aztán Somogyi-Keller-Golomán akció ért véget 2 ponttal, erre is Vojvoda felelt, 4-5. Golomán újabb dupláját, Davis vonalról elengedett labdái követtek, 6-7. A játékrész közepén Somogyi újabb hármasa, majd ziccere jelezte, hogy győzni jött a Falco, 6-12. Ezt követően Pongó hármasára zsákolt Keller, majd 8-14-nél jött is Zollner első időkérése. Szabó Zs. szépített távolról, majd Somogyi már 10 pontot szorgoskodott össze, 11-16. Aztán a csereként beszálló Barac is beköszönt, Golomán pedig a vonalról volt precíz, 11-20. Omenaka szépítő pöcizését Barac kiváló technikai megoldása követte, 15-22. A negyed hajrájában Pongó a vonalról és ziccerből is, Davis a vonalról, Takács ziccerből, míg a szombathelyieknél Kovács B. közelről, Váradi büntetőből, Clark pedig kintről volt eredményes, 22-29.

A 2. negyed elején Davis tripláját jegyezhettük fel, Beni a vonalról válaszolt, 25-31. Vojvoda mesteri akciója után Konakov mester állíttatta meg az órát, 29-31. Amint felzárkózött a hazai gárda, Váradi és Kovács B. 2 gyors kosárral állította vissza a különbséget, 29-35. Ezután Váradi és Lukács szerzett értékes pontokat a vonalról, 31-36. A negyed derekán Váradi és Vojvoda is nagyon mellé dobott egy-egy távoli kísérletet, majd a hazaiak játékmestere szerzett duplát, aztán begyűjtötte 3. szemékyijét is, le is ült gyorsan, 33-36. Aztán 1 percen belül Somogyi, Szabó Zs. és Keller is pontokat szerzett, 35-40. Ezután Vojvoda és Lukács pontjaival jöttek közelebb, de Golomán mesterien felelt, 38-44. A félidő hajrájában Szabó Zs. közelről, Vojvoda és Lukács a vonalról, Davis zsákolva volt eredményes és ezzel először vették át a vezetést a hazaiak, 46-44. Konakov mester azonnal időt is kért, Somogyi újabb hármasával megint a Falcóé volt az előny, 46-47. Zollner is kihasználta még az időkérés lehetőségét, és még volt idő Lukács triplájára és Váradi duplájára is, 49-49.

A 3. negyed ugyanolyan harcosan, küzdősen kezdődött, mint az első félidő, sajnos Golomán is begyűjtötte a 3. személyi hibáját. Az Alba precíz távoli dobásai után, 56-52-nél Konakov mester kért újra időt. Miután Barac és Váradi szépített, Szabó Zs. is újra betalált, 60-56. A játékrész derekán Barac zsákolt, majd Vojvoda is 17 pontos lett, akárcsak a falcónál Somogyi, 62-58. Pongó újabb hármasára Keller felelt közelről, 65-62. Barac és Lukács következett, ők is elérték a 10 pontot, 67-64. Somogyi a vonalról egyszer talált be, Beni beszórt egy triplát, Zollner pedig időt kért, mert újra a Falco vezetett, 67-68. Sajnos Pongót továbbra sem tudták a sárga-feketék levédekezni, ismét beszórt egy kintit és egy középtávolit is, 72-68.

A 4. negyedet nem jól kezdte a Falco, Szabó Zs. triplája és Vojvoda ziccere is beesett, nagyon lendületbe jöttek a hazaiak, 77-68-nál Konakov mester megint megállíttatta az órát. Clark közelről, Somogyi pedig távolról szépített, ezzel 77-73-ra feljött a magyar bajnok, Ádám a mezőny legeredményesebb játékosaként már 21 pontos volt ekkor. Váradi zsákolása után Omenaka a vonalról szerzett pontokat, de Somogyi tarthatatlan 79-78. Omenaka közelről, Clark távolról talált be, ezzel 81-80 állt a z eredményjelzőn a negyed közepén. Kis intermezzo után Vojvoda a vonalról talált be, ezt Somogyi extra triplája követte, már az ötödik hármasa volt, 83-83-nál Zollner mester is magához hívta az övéit. Ezután Davis középtávolija volt jó, Keller pedig zsákolt egy látványosat, 85-85. A dudaszó előtt 3 perccel  Keller beszórta a kintit, újra vezettek a sárga-feketék, 85-88. Vojvoda szépített közelről, de Somogyi a hatodikat is beszórta távolról, 87-91. Zollner újabb időkérése után, már a hajrában Pongó közelről szépített, 89-91. Az utolsó percben Barac dobott ziccert és ezzel el is döntötte a meccset a Falco, 89-93. Az utolsó másodpercben Keller még értékesített egy büntetőt, 89-94.

Nincs megállás a Falco számára, szerdán este a Sopron érkezik az Arena Savariába.