Sopron KC – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 70-81 (18-28, 20-16, 15-17, 17-20)
Bajnokság, középszakasz, felsőház, 8. forduló
Sopron, Novomatic Aréna
V.: Papp Péter, Nagy Viktor, Goda László (Bognár Tibor)

Sopron: Mack 3/3, Myers 22/6, Q. Ford 13/3, Sitku -, Montgomery 10. Csere: Fazekas 4, Boriszov 7/3, Csendes 3/3, Takács 6/6, Scholl -, Supola 2.

Falco: Somogyi 10/6, Sövegjártó 5/3, Perl 25/6, Golomán 12, Keller Á. 10/6. Csere: Hawkins 6, Takács Z. -, Verasztó -, Horváth Á. -, Clark 13/9.

Az 1.negyedben a feldobás utáni első támadás a hazaiaké volt, ám az első pontokat a Falco neve mellé írhattuk be, Keller zsákolt, 0-2. Aztán Montgomery kosarára Golomán válaszolt, 2-4. Újabb kosárváltás után, Perl Zoltán értékesítette Somogyi Ádám kiváló átadását, 5-8. Mack triplája után Keller volt eredményes, majd Montgomery egalizált, 10-10. A játékrész közepén Zozó a vonalról talált be, 10-11. Aztán Myers középtávolról szerzett vezetést a hazaiaknak, de Clark egy triplával hamar lehűtötte a soproni kedélyeket, 12-14. Ezután Somogyi egy ziccerrel, majd egy hármassal növelte a szombathelyi pontokat, 14-19-nél jött az első time-out. A soproni időkérést követően Perl és Fazekas talált be, 16-21. A hajrában soproni oldalon Borisov, A Falco részéről pedig Perl és Clark is betalált, 18-28.

A 2. negyed Clark büntetőivel kezdődött, az SKC pedig továbbra is elég dekoncentráltan játszott. Miután Csendes és Somogyi triplái estek be, 21-33 állt az eredményjelzőn. A negyed derekán sportszerűtlen sárga-fekete hiba után Myers és Borisov együttes erővel 4 pontot szerzett, erre Zozó válaszolt, 25-35. Rengeteg hiba és többperces kosárcsend után után Zozó hármasa következett, 25-38-nál ismét a soproni vezetőedző állíttatta meg az órát. Jól tette, mert egy dupla és egy tripla után sikerült 30-38-ra zárkózniuk, ekkor Konakov mester is időt kért. A félidő utolsó perceiben a soproniaknál Takács és Myers, míg a szombathelyieknél Keller, Sövegjártó és Somogyi volt még eredményes, 38-44.

A 3. negyed elején Golomán látványos zsákolását jegyezhettük fel, majd Clark triplája is úgy döntött, hogy beesik, 40-49. Erre a különbségre még Golomán és Somogyi is rátett egy-egy újabb sikeres közelivel, 40-53. Még egyszer megpróbálta összeszedni csapatát a soproni vezetőedző. Az újabb időkérés után Ford és Borisov pontjaival jöttek közelebb, 44-56-nál Konakov mester is élt a játékmegszakítás lehetőségével. Hiába az időkérés, Ford újabb hármasa és Myers közelije jelezte, nem adta fel az SKC, 51-53. Nagyon kellett Hawkins zsákolással szerzett 2 pontja, 52-55. A játékrész finisében megrázta magát a Falco, az utolsó percben Zozó mellett Hawkins kétszer is betalált, 53-61.

A 4. negyed is a Falco pontjaival indult, Zozó már 20 felett járt ekkor, 53-63. Somogyi átadása után Keller távolról talált be, ezzel már 53-66-ra vezettek a vasiak. Ezután Ford, majd Myers is pontos volt a vonalról, 57-66. Somogyi újabb kiváló átadása után Sövegjártó triplája köszönt be, aztán Keller is távolról volt eredményes, 57-72. A negyed közepén – többek  között Supola pontjai miatt – 63-72-re szépítettek. Ezt követően Golomán és Perl egy-egy sikeres közelivel nyugtatott meg mindenkit, nem lehet baj, 63-76. Az újabb soproni time-out után Perl talált be ismét, 65-78. A meccs hajrájában Clark újbóli triplájának örülhettünk, 65-81. Az utolsó percben Montgomery közelről, Takács pedig távolról még betalált, de így is nagyon simán 70-81-re győzött a bajnokcsapat.

Nincs megállás, szombaton újabb vasi klasszikus következik, ezúttal Körmenden csap össze a Falco az ősi riválissal