Egis Körmend – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 85-72 (19-22, 23-17, 23-18, 20-15)
Bajnokság, középszakasz, felsőház, 9. forduló
Körmendi Városi Sportcsarnok
V.: Kapitány Gellért, Győrffy Pál Attila, Frányó Péter (dr. Gincsai János Péter)

Egis Körmend: Stokes 11, White 6/6, Martinez -, Szavics 8/6, Gordon 16. Csere: Takács K. 7/3, Kiss M. -, Ferencz 23/15, Henry 14/9.

Falco: Somogyi 11/3, Sövegjártó 7/3, Perl 14, Golomán 4, Keller Á. 16/3. Csere: Verasztó 4, Horváth Á. -, Hawkins 4, Clark 3/3, Barac 9.

Az 1. negyedben Sövegjártó zsákolásának köszönhetően szerezte meg a vezetést a Falco, 0-2. A játékrész első felében Perl, Somogyi és Keller is eredményes volt, az előny végig a bajnokcsapatnál volt. Aztán két pontra zárkózott a hazai csapat, majd Gordon sportszerűtlen hibája után előbb Verasztó büntetőivel, utána Barac ziccerével újra nőtt a különbség, 14-20. A negyed utolsó másodpercében Ferencz Csaba volt eredményes, így 10 perc után csak 3 pont volt a különbség, 19-22.

A 2. negyed első pontjait Marvin Clark szerezte, aki távolról talált be, majd Perl kettese után időt kellett kérnie a hazaiak mesterének, 19-27. Lendületbe jött a Körmend, egy 7-0-ás rohanás után már Milos Konakov akarta átbeszélni a dolgokat a csapatával, 26-27. Aztán 14 perc játék után ismét Ferencz volt eredményes, ekkor vezetett először a Körmend, 29-27. Ezután, már 31-30-as állásnál Marvin Clarkot kétszer is technikai faulttal sújtották, ő ezzel befejezte a játékot, el kellett hagynia a pályát. Felfokozott hangulatban folytatódott a találkozó, mindkét oldalon estek a kosarak. Henry fordult le a védőjéről, kosara után már 42-36-ra vezetett a hazai csapat, ismét időt kért Konakov. A második negyed utolsó pontjait Golomán György szerezte, így a félidőben minimális hátrányban volt a bajnok, 42-39.

A 3. negyed két hazai triplával kezdődött, majd Somogyi szépített. Aztán White újabb hármast szórt, 2 perc után 51-41-re vezetett a Körmend. Ezekben a percekben több energiát mozgósítottak a hazaiak és valljuk meg, jobban is dobtak. A játékrész derekán Golomán és Somogyi pontosan végrehajtott büntetőivel jött közelebb a Falco, 51-47. Erre Stokes 2+1 pontos akcióval felelt, majd újabb piros-fekete pontok után, 57-47-nél Konakov mester kért időt. Zozó szerzett pontokat egy támadó lepattanózást követően, majd Gordon talált be, 59-49. Miután Golomán közelről szépített, újabb hazai távoli dobás volt eredményes, 62-51. A játékrész hajrájában két gyors szombathelyi dupla után a körmendi mester állíttatta meg az órát 62-55-nél. Az utolsó percben hiába szépített még a Falco, a körmendiek is szereztek 2+1 pontot, 65-57.

A 4. negyedben is minden ott folytatódott, ahol a harmadik negyed végén abbamaradt, nagyon vontatott, rengeteg alkalommal megszakított kosárlabda zajlott, majd 2 perc után, 70-59-nél újra időt kért Konakov mester. Ezt követően Gordon gyötört be egy közelit, majd Barac a vonalról szépített, 72-62. A negyed közepén Keller, Henry, majd Perl volt újra eredményes, 77-66. Ezután Zozó a vonalról hozta közelebb a szombathelyieket, 77-68. Aztán Takács után Gordon is betalált, 3 perccel a vége előtt 82-68 állt az eredményjelzőn. Keller zsákolással szépített, de Ferencz távolija ellen nem volt ellenszer, 85-70.

Az utolsó percben szinte sorcserék mindkét oldalon, majd Somogyi-pontok zárták a rangadót, 85-72.