Az egész meccsen óriásit küzdöttek, harcoltak Pődör Zoltán tanítványai, aminek következtében, 4 perccel a vége előtt, 32-27-nél meg is csillant a szükséges 8 gólos különbségű győzelem lehetősége.

Sajnos ez elmaradt, de az SZKKA még a K&H kézilabda liga tagja maradhat, mert bizony az a hír járja, nem minden, az SZKKA együttesét a tabellán megelőző NB I-es csapat kap klublicencet az MKSZ-től. A szombathelyi csapat sorsa május 22-ig eldől.

25. FORDULÓ
HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–ÉRD 34–30 (17–20)
Szombathely, 400
 néző. V: Horváth P., Marton.
SZOMBATHELY: Balog – Gheorghe 1, SZEKERCZÉS 10 (3), Gorilska 1, STOSICS 8, PŐDÖR R. 7 (3), Csire 4. Csere: Christe, Tomasevics (kapusok), Bíró D., Horváth P. 2, Zsákovics, Győri, Virág, Horváth A. 1, Szmolek. Edző: Pődör Zoltán
ÉRD: Hadfi – Bódi 5, VUKALJOVICS 8, SZTANKOVICS 4, Szabó Kitti 3 (1), Kopecz 3 (1), Fekete B 4. Csere: Kántor (kapus) Paróczy, Horváth D., Mód 3, Takács C., Kóka, Csáki L., Kiss Dorottya. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–4. 13. p.: 8–9. 24. p.: 14–16. 28. p.: 16–19. 34. p.: 18–21. 40. p.: 23–23. 46. p.: 25–25. 53. p.: 30–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4
Piros lap: Kopecz (23. p.), Szabó Kitti (34. p.)

MESTERMÉRLEG
Pődör Zoltán:
 – Az első félidőben idegesen támadtunk, majd a tizenötödik perctől szétesett a védekezésünk. A szünetben rendeztük a sorokat, a második játékrészt hét góllal megnyertük. Nem vagyunk nagyon elkeseredettek, továbbra is a fiatalokra koncentrálunk a csapatépítésnél. Célunk, hogy mielőbb jussunk vissza az élvonalba.
Horváth Roland: – Életemben nem örültem így négygólos vereségnek! Elismerésem a lányoknak, hiszen ez azt jelenti, bennmaradtunk a legmagasabb osztályban. Nagyot küzdöttünk, pedig kezdtünk elfogyni a végére.

Az utolsó firdulóban, május 22-én az MTK – hoz látogat az SZKKA.