Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 96-74 (28-21, 21-18, 25-20, 22-15)
Rájátszás, negyeddöntő, 3. meccs
Szombathely, Aréna Savaria
V.: Praksch Péter Árpád, Frányó Péter, Csabai-Kaskötő Brigitta (Balogh László György)

Falco: Somogyi 13/6, Benke 12/6, Clark 6, Golomán 11/9, Keller Á. 13/6. Csere: Perl 23/3, Verasztó 2, Sövegjártó -, Takács Z. -, Váradi 8/6, Hawkins 2, Barac 6.

Szeged: Person 17/9, Balogh S. 2, Cook 12, Bognár 9, Alston -. Csere: Keller I. -, Polányi 3/3, Mayer 3/3, Filipovics 8, Kerpel-Fronius B. 2, Szatmár 4, R. Davis 14/9.

Az 1.negyed első pontjait Clark révén szerezte a Falco, korábbi saját nevelésű játékosuk, Bognár Kristóf egalizált, erre Benke Szili 2+1 ponttal válaszolt, 5-2. Golomán triplájára Persons is hármassal felelt, majd Keller Ákos zsákolt, 10-5. Ezután Ákos azt is megmutatta, hogyan kell triplát szórni, Cook duplája jött válaszként, 13-9. Benke újabb 2+1 pontja után lement, Zozó állt be, 16-11. Az 5. percre kicserélődött a sárga-fekete csapat, Zozó is megszerezte első pontjait, 19-11. Ezt követően Zozó újra eredményes volt, de most 2+1 pontot szerzett, majd megint labdát szerzett a Falco, amit Barac vonalról szerzett sikeres büntetői követtek, 24-14. Az utolsó percben Zozó, Hawkins és Filipovic talált még be, 28-21.

A 2. negyedet Keller Ákos közelijével kezdte a Falco, majd Zozó ziccerrel növelte a vasi előnyt, 32-21. Ezután Keller és Clark pontjaira Alston felelt, majd Somogyi volt eredményes, 39-28. Ezt követően már nem várt tovább, időt kért a szegediek mestere. A játékrész derekán Somogyi triplája esett be, majd Bognár K. közelije hullott a helyére, 42-30. Davis közelije következett, aztán Cook egy büntetője és Clark közelije ért pontot, 44-33. Somogyi újra betalált, majd az utolsó percben Konakov mester kért időt. Az első félidő hajrájában Beni közelije, majd Davis triplája esett be, 49-39.

A 3. negyedet is jól kezdte a Falco, Keller és Golomán kosarai után 54-43-ra vezettek Perlék. Ezt követően mindkét csapat számos eladott labdája jelezte, nagy a feszültség és nagy a tét, nem mindegy ki szerez vezetést a párharc során. Persons büntetőivel jöttek közelebb a vendégek, 54-45. Zozó közelije és Golomán távolija hatott nyugtatóan, 59-45. Bognár szépített, de Zozó újra kihasználta a laza szegedi védekezést, 63-47-nél jött az újabb szegei time-out. Hiába, mert Zozó kintről is betalált, ezzel már ő vált a mezőny legeredményesebb játékosává, 66-50. A játékrész finisében Somogyi is kintről, Perl és Barac a vonalról volt eredményes, a szegediek Cook büntetőivel és Davis hármasával növelték pontjaik számát. 74-59.

A 4. negyed Zozó lepattanó szerzésével és pontjaival startolt, majd Beni szórt egy triplát, 79-59. Davis bedobott hármasa jelezte, hogy azért még oda kell figyelnie a bajnokcsapatnak, Keller felelt is, 82-62. A játékrész közepén Filipovic és Benke kosarai voltak precízek, kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 85-64. Az utolsó percekben mindkét vezetőedző bevetette a fiatalokat, Benke triplája után, 91-70-es állásnál, a hajrában már csak az volt a kérdés, hogy újra eléri-e hazai pályán a 100 pontot a Falco. Az utolsó percben Verasztó és Váradi is betalált még, 96-74 lett a vége. Ha a 100 pont nem is, de a nagyon magabiztos siker újra örömet szerzett a hazai drukkereknek.

A Falco ezzel a hazai sikerrel 2-1-re vezet a párharc során. Folytatás pénteken, újra Szegeden!