Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Alba Fehérvár 88-78 (21-14, 19-18, 23-27, 25-19)
Rájátszás, elődöntő, 1. meccs
Szombathely, Aréna Savaria
V.: Benczur Tamás, Kapitány Gellért, Györfy Rúben (Dernei Gábor)

Falco: Váradi 23/3, Somogyi 6, Benke 4, Golomán 11/3, Keller 5/3. Cserék: Verasztó -, Perl 27/6, Sövegjártó -, Clark 8/6, Barac 4, Hawkins -.

Alba: Pongó 11/3, Vojvoda 25/15, Lukács 10, Fakuade 5, Davis 4. Cserék: Stark 6/3, Takács -, Smith 10, Szabó 5/3, Omenaka 2

Az 1. negyedben Beni kezdte meg a kosárgyártást, Lukács egalizált, 2-2. Vojvoda triplájával a 3. percben vezettek a vendégek, az ellentámadásból jókor jött Golomán 2+1 pontja, 5-5. A játékrész derekán Somogyi szerzett vezetést, a ziccer után egymást követő két Alba-támadást is kivédekezett a Falco, majd Clark és Perl csatlakozott a pályán lévőkhöz, Szili és Beni ült le. Somogyi újabb és Clark első kosara után, 12-5-nél az Alba mestere kért időt. Hiába, ezekben a percekben kézben tartotta a történéseket a Falco, Zozó növelte az előnyt, 16-6. Az utolsó percben Vojvoda és Omenaka szépített, a szombathelyieknél Zozó termelte a pontokat,  21-14.

A 2. negyedet az Alba kezdte jobban, Smith dobott közelről pontosan, majd Vojvoda is betalált, 23-19-nél óriási buzdításba kezdett a fantasztikus hazai közönség, Zozó talált be, de Pongó azonnal reagált, 25-21. Zozó megállíthatatlan volt, triplája után a vonalról is eredményes volt, Zollner mester pedig technikait kapott heves reklamálásért, 29-23. A negyed közepén Vojvoda szépített, de Beni azonnal helyreállította a különbséget, 31-25. Nagy volt a rohanás és sok hiba is esett ezekben a pillanatokban, így Konakov mester megállíttatta az órát és eligazítást tartott a fiúknak. Óriási volt ezekben a percekben a feszültség, több érdekes ítélet után 5 büntetőt is dobhattak a felek, de csak egy volt precíz, közben Zollner mestert kiszórták a sípmesterek. Ezután Beni egy hármassal hűtötte le a kedélyeket, Smith pedig a vonalról szépített, 34-30. A félidő utolsó percében a vasiaknál Golomán, Váradi és Somogyi, a fehérváriaknál pedig Vojvoda volt eredményes, 40-32.

A 3. negyed a vendégek pontjaival indult, 0-7-es rohanásuk után, 40-39-nél kért időt Milos Konakov. Jókor jöttek a bíztató szavak, Zozó azonnal betalált, 42-39. Fakuade és Lukács pontjai után, 42-43-nál már az Alba vezetett. Nem sokáig, Barac után Keller is betalált, Clark pedig labdát szerzett és zsákolt, 49-43-nál a fehérváriak szakították meg a játékot. Pongó triplája után egyenlő volt az állás, 49-49. Egy szabálytalanságot követően Zozó a vonalról növelte a hazai pontokat, de Szabó kintről felelt, 51-52. Aztán Stark is beszórta a hármast, Zozó 2+1 pontja nagyon kellett, 54-55. Ezt követően Davis és Golomán is egyet dobott be a vonalról, 55-56. Az utolsó percben Golomán közelről, Clark, Perl és Vojvoda pedig távolról talált be, 63-59.

A 4. negyedben Smith közelről szépített, Vojvoda pedig zsákolásssal egalizált, 63-63. Vojvoda is jól játszott, közelről szerezte 25. pontját, Beni is közelről válaszolt, 65-65. A végső dudaszó előtt 5 perccel Beni tolt még egyet a bajnokcsapaton, ezt a kosarat Stark egyenlítette ki, 67-67. Ezután újra Beni brillírozott, 71-67-nél ismét a fehérváriak állíttatták meg az órát. Fakuade 2+1 pontja nem esett jól, annál jobban Golomán triplája, 74-70. Sajnos egy finoman szólva is vitatható ítélet után Keller Ákos begyűjtötte ötödik személyi hibáját is, Lukács viszont csak egyet értékesített a büntetőkből, 3 perccel a vége előtt 74-71-et mutatott az eredményjelző. Ezután Zozó és Lukács újra eredményes volt a vonalról, 76-73. Ezt követően Benke Szili kígyózott át az Alba védőfalán, majd dobott ziccert, 78-73. Ezután Davis is kipontozódott, Barac pedig büntetett, 2 perccel a dudaszó előtt 80-73-ra vezettek a sárga-feketék. A fehérváriak eladták a labdát, Szili pedig betömte és most bele sem kapaszkodott a gyűrűbe, Pongó szépített, 82-75. Az utolsó percben Beni még egy lapáttal rátett és 88-78-ra győzött és 1-0-ra vezet a párharcban a Falco.

Az elődöntő második mérkőzését szombaton Székesfehérvárott rendezik.