Alba Fehérvár – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely h. u.: 98-100 (14-14, 24-24, 27-20, 22-29, 11-13)
Rájátszás, elődöntő, 4. mérkőzés
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Benczur Tamás, Frányó Péter, Söjtöry Tamás Ferenc (Dernei Gábor)

Alba: Pongó -, Vojvoda 20/6, Lukács 6/3, Fakuade 18, Davis 21/9. Cserék: Stark 13/3, Smith 9/3, Szabó 7/3, Omenaka 4.

Falco: Váradi 14/3, Somogyi 9/6, Benke 10/3, Golomán 5/3, Keller 18/6. Cserék: Perl 24/3, Clark 12/9, Kovács -, Barac 5/3, Hawkins 3/3.

Az 1.negyedet jó védekezéssel kezdte a Falco, majd Benke Szili hagyott ki egy triplát. A 2. perc végén Davis triplája és Váradi Beni ziccere esett be, 3-2. Somogyi a 4. perc elején fordított, Vojvoda pedig egalizált, 5-5. A játékrész közepén Keller közelije és Vojvoda távolija volt eredményes, 8-7. Ezután újra Vojvoda és Keller növelte saját pontjainak számát, 12-9. Több percnyi kosárcsendet Barac ziccere törte meg, majd az utolsó minutumban Smith, illetve Hawkins is betalált, 14-14.

A 2.negyedet 2 gyors Alba-támadásból szerzett 4 hazai pont nyitotta, 18-14. A 12. percben Zozó is megszerezte első pontjait, erre Davis felelt a büntetővonalról, 20-16. Golomán szépített, de Vojvoda sajnos megdobta második hármasát is, 23-18. A negyed derekán Davis is beszórt egy hármast, 27-18-nál Konakov mesternek meg kellett állíttatni az órát. Ezt követően Beni szerzett egy szép kosarat, majd Keller tovább csökkentette a hátrányt, 27-22. Beni második szabálytalansága után Lukács a vonalról volt eredményes, Szili pedig 2+1 pontot szerzett Vojvodáról, 29-25. Ezt követően Lukács tripla és Keller dupla érkezett a helyére, de Fakuade is bedobta, 34-27. A félidő hajrájában a hazaiaknál Omenaka, a mieinknél Somogyi, Perl és Barac szerzett pontokat, kiegenlítettünk, továbbra sem dőlt el semmi 38-38.

A 3. negyedben Vojvoda újabb pontjait jegyezhettük fel elsőként, erre Clark felelt közelről, 40-40. Aztán kosáreső hullott az Alba Regia Sportcsarnokban: egy perc alatt 2 tripla és két könnyű dupla után 45-45 állt a táblán. Zozó újabb pontjaira Davis a vonalról válaszolt, 47-47. Fakuade 2+1 pontja, majd újabb könnyű kosara után 52-47-re vezetett az Alba. Sajnos továbbra sem találta a jó ritmust a Falco, egy újabb hazai ziccer után, 54-47-nél Konakov mester újra időt kért. ezt követően Perl-Benke akció végén jött közelebb Szili hármasával a Falco, de Szabó Z. triplája is beesett, 57-50. Zozó közelijével araszoltak feljebb a sárga-feketék, de Davis is betalált, 59-52. Nem ízlett a szombathelyieknek ezekben a percekben az Alba játéka, Barac újabb személyije után Fakuade büntetett, 63-52. Szili szépített gyorsan, de Fakuade megint felnőtt a feladathoz, 65-54. Ezután nagyon elkelt Somogyi 3+1 pontja, 65-58.

A 4. negyed egy gyors kosárváltással kezdődött, majd Beni állhatott a vonalra, de csak egyet dobott be, 67-61. Benke Szili javult fel, de Vojvoda is már 20-nál tartott, 69-63. Beni közelijével és Golomán távolijával lett nagyon szoros, 69-68-nál Zollner mester kért időt. Davis zsákolt, majd Vojvoda már a negyedik hibáját gyűjtötte be, Clark pedig egalizált, 71-71. Ezután Stark palánkos triplát szórt, Beni pedig közelről szerzett pontokat, 74-73. Aztán jött a fordulópont? Kellerre érthetetlen módon szándékosat fújtak a sporik, de a labda nem hazudott, Davis mindkettőt kihagyta, sőt, utána jól is védekezet ta Falco. Már csak 4 perc volt hátra, amikor Stark dobott újabb kettest, 76-73. Ezután Clark 3+1 ponttal átvette a vezetést, Pongó pedig kipontozódott, 76-77. Fakuade gyorsan visszaszerezte a hazai vezetést, de 2 perccel a vége előtt Keller bepöcizte a labdát, 78-79-re újra a Falco vezetett. Beni szabálytalansága után Stark a vonalról büntetett, 80-79. Másfél perccel a végső dudaszó előtt Smith süllyesztett el egy duplát, Konakov időt kért, 82-79. Miután Lukács vétett hibát, Beni a vonalról talált be, 82-81. Ekkor Zollner szakította meg a játékot, majd már az utolsó percben Smith és Zozó is hármast szórt, 85-84. A vége előtt 10 másodperccel Zollner megint időt kért és az Alba támadhatott. A bedobás után Clark odaütött, Stark büntetőzhetett, a vége előtt 9 másodperccel, 87-84-nél Konakov is időt kért. Jól tette, mert Clark beszórta, 87-87-nél jöhetett a ráadás.

A hosszabbítás első kosarát a fehérváriak szerezték, Zozó egalizált, 89-89. Egy Alba-büntető után, Beni triplája a lehető legjobbkor ért célba, 90-92. Keller egy büntetőt dobott be, majd a ráadás 3. percében Fakuade szépített, 92-93. Zozó átdobta Fakuadén a labdát, aztán ugyanő szépített, 1 perc volt vissza, amikor 94-95 állt az eredményjelzőn. Az utolsó percben Áki egyet értékesített a vonalról, majd Beni volt szabálytalan. Stark mindkettőt bedobta és újra időt kért a Falco, 96-96. Zozó mesterien oldotta meg az akciót, de az Albának még maradt 8 másodperce, Zollner is időt kért. Stark pontokkal befejezte az akciót, de még volt 2 másodperc és egy óriási indítás végén Zozó bedobta a ziccert, győzött a Szombathely 98-100-ra.

Ezzel 3-1-re megnyerte az elődöntős párharcot és ott lesz a Falco a június 15-én startoló fináléban!