Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Egis Körmend 86-76 (16-13, 26-23, 22-22, 22-18)
Rájátszás, döntő, 1. mérkőzés
Szombathely, Arena Savaria
V.: Benczur Tamás, Papp Péter, Söjtöry Tamás Ferenc (dr. Gincsai János Péter)

Falco: Váradi 13/6, Somogyi 11, Benke 4, Golomán 10/6, Keller 2. Cserék: Perl 28/3, Clark 5/3, Kovács -, Barac 13, Hawkins -, Verasztó -, Sövegjártó -.

Körmend: Stokes 6, White 13/3, Martinez -, Szavics 3, Gordon 14. Cserék: Kiss 5/3, Takács -, Ferencz 12/6, Durázi 17/9, Henry 6.

Az 1. negyed Somogyi könnyű zicerével indult, majd White egalizált, 2-2. Miután Beni ellen szabálytalankodtak a piros-feketék, mindkét büntetőt értékesítette, erre Gordon válaszolt, 4-4. A játékrész derekán Golomán zsákolt, majd Beni növelte az előnyt, 5 perc után 8-4 volt az állás. Némi kosárcsendet követően White szépített, majd Barac a vonalról szerezte meg első pontjait, 10-6. A vendégek csapatkapitánya, Ferencz Csaba dobta a meccs első tripláját, erre Somogyi a vonalról felelt, 12-9. Gordon közelije után újra Barac állhatott a vonalra, de ezúttal egyik labda sem szédült be, 12-11. Az utolsó percben Barac és White büntetőzhetett, előbbi egyet, utóbbi kettőt értékesített, 13-13.  Miután mindkét csapat elérte az 5-5 csapat személyit, Somogyi is dobhatott a vonalról, majd Zozó is megszerezte első pontjait, 16-13.

A 2. negyed elején Perl Zoli 2+1 pontját jegyezhettük fel, ezt Barac közelről szerzett 2 pontja fejelte meg, 21-13. Aztán mindkét mester időkéréssel akarta felrázni csapatát, 24-20. Mesteri akciók után Beni kosarának örülhettek a sárga-fekete drukkerek, ezután Stokes is betalált, 26-22. Távolival jöttek közelebb a vendégek, de Somogyi gyorsan reagált, 29-24. A negyed közepén Barac növelte a hazai pontokat, de Kiss M. távolról tudott szépíteni, 31-27. Hiába, mert Golomán is megmutatta 3 ezer embernek, hogyan kell triplát szórni, jött is a vendégek újabb időkérése, 34-27. Ferencz Cs. újra kintről tartotta életben a körmendi reményeket, erre Benke Szili a vonalról reagálhatott, 36-30. A félidő hajrájában Barac, Perl és Gordon közelről, majd Zozó, Gordon és Stokes a vonalról is eredményes tudott lenni, 42-36.

A 3. negyed Clark közelijével és Keller zsákolásával startolt és már 10-et számolt a Falco publikuma az ellenfélre, 46-36. Beni újabb pontjait követően a piros-feketék mestere joggal kért időt. 48-36. Ezután Gordon húzta be, majd a vonalról is betalált egyszer, 48-39. Durázi hozta még közelebb a piros-feketéket, 48-41. Pár percig beragadt a címvédő, aztán a játékrész derekán jókor jött Zozó 2+1 pontja, 51-41. Ezután Gordon zsákolt, a következő támadásból pedig Savic dobhatott ziccert, 51-45. Zozó újabb mérnöki pontosságú tempói estek be, ráadásul egymás után háromszor is, ezzel megint 10 volt közötte, 58-47. Durázi hármassal szépített, majd Fepu a vonalról, Durázi pedig újra kintről volt eredményes, 58-55. Konakov mester időkérése után Barac szerzett közelről 2 pontot. Az utolsó percben kétes játékvezetői ítéleteket követően Durázi, majd Beni is hármast szórt, a szombathelyi csapatkapitány még egyet a vonalról is rátett, 64-58.

A 4. negyedben Savic és Zozó folytatta a pontgyártást, kiváló hazai MVP-jelölt közelről, a vonalról és távolról is bevágta, 69-59. Ezután White szépített, Golomán pedig a vonalról tartotta a távolságot, 71-61. Ferencz Cs. szépített közelről, majd Golomán távolról is betalált, 74-63. Beni sportszerűtlen hibája után White a vonalról dobott 2 pontot, majd Zozó újra nem tudott hibázni, Henry szépített, 76-67. A végső dudaszó előtt 5 perccel Somogyi és Szil is betalált, eldőlt a meccs, 79-67. Ferencz Cs. közelije és Beni kinti tiszta dobása után, 82-69-nél újabb körmendi időkérés jött. Az utolsó percekben már a fiatalok is lehetőséget kaptak, Verasztó és Sövegjártó is pályára lépett, 86-76-ra győzött a Falco.

Ezzel a párharc állása 1-0 a Falco javára, folytatás szombat délután, Körmenden!