A magyar női kardcsapat a negyedik helyen végzett a törökországi Antalyában zajló vívó Európa-bajnokság szerdai zárónapján, miután a bronzmeccsen 45-41-re kikapott Ukrajnától.

Pusztai Liza 5-0-s győzelemmel kezdett, majd a fegyvernem klasszisa, a négyszeres egyéni világbajnok, csapatban olimpiai bajnok Olha Harlan 8-5-re megnyerte az asszóját Szűcs Lucával szemben, de még így is két tus előnye maradt a magyar csapatnak, amit az első kör végére Katona Renátának köszönhetően tovább növelt (15-9).
A második fordulót Julia Bakastova 10-5-ös győzelme nyitotta Szűcs ellen, vagyis egy tusra csökkent a magyar előny. Az ukránok csereként behozták Olena Kravackát, aki a Pusztai felett aratott 6-2-es győzelemmel hálálta meg a bizalmat, és máris 25-22 volt az állás Ukrajna javára. Az előnyt még növelni is tudta az ellenfél – a harmadik körre Szűcs helyett Battai Sugár Katinka érkezett a magyarokhoz -, és az utolsó asszóra 40-36-os ukrán vezetésnél kötött be Pusztai, valamint Harlan. Az asszó döntetlennel zárult, ami így 45-41-es ukrán sikert és bronzérmet jelentett.
A magyarok a negyeddöntőben 45-41-re múlták felül a spanyolokat, majd az elődöntőben 45-38-ra alulmaradtak az olaszokkal szemben.
Férfi kardban a francia csapat végzett bronzérmesként, miután a helyosztón 45-41-re jobbnak bizonyult Dániánál. A magyarokat utóbbi győzte le a negyeddöntőben.