A vizes vb utolsó magyar érdekeltségű döntőjében a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú végig nagy harcban volt az éremért, végül a 4. helyen ért célba. Időeredménye 4:37.89. Az aranyérmet Summer McIntosh szerezte meg junior-világcsúccsal. A kanadai 15 évesen és 311 naposan a szám második legfiatalabb világbajnoka lett az amerikai Tracy Caulkins után, aki 1978-ban 15 évesen és 224 naposan diadalmaskodott.

„Izgalmas verseny volt, persze bosszant kicsit, hogy nem sikerült érmet szereznem – kezdte értékelését az M4 Sportnak Hosszú Katinka a 400 vegyes döntője után. – 2010 óta először nem hallgattam zenét versenyszám előtt, a közönséget akartam hallgatni. Mindenki kijött szurkolni, nagyon jólesett. A közönségtől azt kaptam, amit a győztesek szoktak, szuper volt. Jó lett volna felállni a dobogóra, de nagyon megküzdöttem ezért a 4. helyért, kiadtam magamból a maximumot.”

A nagy nemzetközi versenyeken 96 éremnél járó Hosszú elmondta, bízik benne, hogy az augusztusi Eb-n sikerül érmeket nyernie.

„Továbbra is a száz érem a cél, itt egy sem sikerült, négyet valahogy össze kell szednem” – fogalmazott Hosszú a medencéből kiszállva a 400 vegyes döntője után.

A férfiak 50 méteres hátúszásban az amerikai Justin Ress ért célba elsőként, de kizárták, így honfitársa, Hunter Arsmtrong nyakába került az aranyérem. Az utolsó métereken Ress teljesen a víz alá merült, és ez tilos a szabályok szerint.
Aztán a FINA újra megvizsgálta a felvételeket, és ez alapján visszavonta a kizárást, és az eredeti sorrendet hagyta jóvá. Tehát Justin Ress a győztes. Mivel az eredményhirdetés már lezajlott, Ress a színfalak mögött kapta meg az aranyérmet Armstrongtól.

Női 50 mellen Ruta Meilutyte egy tizeddel megelőzte a mezőnyt, és ebben a számban először szerzett világbajnoki címet. A litvánnak ez volt a második érme, 100 mellen (ezen a távon olimpiai bajnok volt) bronzot szerzett.

Gregorio Paltrinieri fantasztikus úszással szerezte meg a világbajnoki címet férfi 1500 gyorson. A táv olimpiai bajnoka a harmadik vb-aranyát szerezte meg ezen a távon. Az olasz szinte végig másodpercekkel a világcsúcsnál gyorsabban úszott, ám az utolsó ötven méteren a „piros vonal” megelőzte, így nem lett belőle világrekord. Azonban a 14:32.80-as időeredménye így is világbajnoki és Európa-csúcs.
A női 50 gyors döntőjét Sarah Sjöström nyerte meg. Az olimpiai bajnok svéd klasszisnak ez volt a tizedik világbajnoki címe, és a mostani vb-n a második az 50 méter pillangó elsősége után. Az öt évvel ezelőtti budapesti vb-n is megnyerte az 50 gyorsot.

A férfiak utolsó váltószámában, 4×100 vegyesen az olaszok óriási csatában szerezték meg a győzelmet.
A női 4×100-as vegyes váltót az amerikaiak a 1-es pályáról nyerték meg.