Mihályvári-Farkas Viktória ezüstérmet nyert 1500 méter gyorson a római úszó Európa-bajnokság hétfői napján, így a magyarok három arannyal, öt ezüsttel és két bronzzal továbbra is harmadik helyen állnak az éremtáblázaton.

Az FTC 18 éves versenyzője – aki szombaton 400 méter vegyesen diadalmaskodott – 16:02.15 perces egyéni csúccsal csapott célba. Korábbi legjobbját (16:02.26) tavaly a tokiói olimpián úszta.
A számot az olasz Simona Quadarella hatalmas fölénnyel, 15:54.15 perccel nyerte. Mihályvári-Farkas a táv felét követően állva hagyta többi riválisát, és ugyanolyan nagy fölénnyel lett második, mint ahogy a hazai közönségkedvenc győzött előtte.
A magyarok még a 4×100 méteres vegyes gyorsváltóban voltak érdekeltek a döntős programban, végül a Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Pádár Nikolett, Molnár Dóra összeállítású egység 3:26.54 perces idővel a hetedik helyen zárt.
Az elődöntőkben szereplő magyarok közül a világcsúcstartó Milák Kristóf a szám olimpiai, világ- és Európa-bajnokaként a papírformának megfelelőn a legjobb (1:53.97) idővel jutott fináléba 200 méter pillangón, míg Márton Richárd délelőtti egyéni csúcsát (1:55.49) tovább javítva, 1:55.36 perces idővel ért célba, amivel negyedikként szintén finalista lett.
Női 200 méter vegyesen a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka a harmadik, Sebestyén Dalma pedig a nyolcadik idővel jutott a keddi fináléba. Mindketten javítani tudtak délelőtti idejükön.
A 16 esztendős Molnár Dóra 100 méter háton délelőtti idejét (1:01.62) ugyancsak felülmúlta, és 1:01.13 perces teljesítményével a 12. helyen zárt az elődöntő összesítésében. Ugyancsak az elődöntő jelentette a végállomást Senánszky Petrának 50 méter gyorsan, mivel 25.10 másodperces idejével a kilencedik helyen végzett. A búvárúszásban világklasszisnak számító, 17-szeres világbajnok és ötszörös Világjátékok-győztes versenyző 11 századdal maradt le a fináléról.