KÉZILABDA NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR – 3. FORDULÓ, B-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–METZ HANDBALL 24–28 (14–18)
Győr, 4019 néző. V: Braseth, Sunder (norvégok)

GYŐR: SANDRA TOFT – Győri-Lukács 1, Rju Un Hi 2, Nze Minko 4, Blohm 4 (1), V. Kristiansen 3 (1), Schatzl Nadine 2. Csere: Silje Solberg (kapus) 1, Broch, Gros 2 (1), ANNE M. HANSEN 5 (1), Faluvégi D., Fodor Cs. Edző: Ambros Martín

METZ: SAKO – Bont 3, Maszlova 2, K. JÖRGENSEN 4 (1), Bougtit 4, ALMEIDA DE PAULA 4, VALENTINI 7. Csere: Vinter Burgaard 3, Le Blevec, Horacek 1, Barthelemy. Edző: Emmanuel Mayonnade

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 13. p.: 6–9. 18. p.: 7–12. 24. p.: 8–14. 38. p.: 15–22. 46. p.: 19–24. 49. p.: 19–27. 53. p.: 22–27. 57. p.: 24–28
Kiállítások: 4, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/1

MESTERMÉRLEG
Ambros Martín: – Az ellenfél az első pillanattól kezdve jobban játszott, a mieink talán a valaha volt eddigi leggyengébb teljesítményüket nyújtották. A Metz elérte célját, nekem nincs magyarázatom erre a keserű estére. Egyénileg és csapatként is hibát hibára halmoztunk, a küzdőszellem nem volt elég ahhoz, hogy fordítani tudjunk.
Emmanuel Mayonnade: – Sokat készültünk a győriek játékából, nem hiába, és a játékosoké az elismerés, mert sokat futottak, keményen és agresszíven védekeztek. Nem számítottunk a korai előnyre, tartottunk a folytatástól, de a második félidőben a rendelkezésre álló kevés játékossal is meg tudtuk őrizni az előnyünket.

XXX

KÉZILABDA NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR – 3. FORDULÓ, A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BREST BRETAGNE HANDBALL (francia) 20–21(9–12)
Érd, 2100 néző. V: Vujacic, Kazanegra (montenegróiak)

FTC: Janurik – Malestein 3, KLUJBER 8 (3), Lekics, Edwige 1, Bölk 2, Márton G. 2. Csere: Sass (kapus), Tomori, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 3, Kovács Anett, Hársfalvi, Cvijics 1. Edző: Elek Gábor

BREST: DARLEUX – Toublanc, Kobylinska 2, FOPPA, Brnovic, JAUKOVICS 12 (3), Lassource 2, Mauny 1 (1). Csere: Carlson, GRIBIC 4, Jarrige, Coatanea, Fauske. Edző: Pablo Morel
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–3. 8. p.: 1–4. 16. p.: 2–8. 20. p.: 4–8. 22. p.: 5–10. 28. p.: 9–10. 34. p.: 12–14. 41. p.: 14–14. 46. p.: 14–17. 54. p.: 18–18
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4

Elek Gábor: – Nyilvánvaló volt, hogy az első negyedórában bennünk volt az ütés a múlt heti BL-mérkőzés után. Utólag azt is mondhatjuk, hogy ez el is döntötte a mérkőzést, mert folyamatosan üldöztük az ellenfelet. Hősiesnek gondolom, hogy a 2–8 után fel tudtunk állni, de sajnos a végén nem volt a helyén az eszünk és a szívünk. Gyakran hibáztunk szélről, rosszkor maradt ki hetes. Sok problémánk van, rengeteget dolgoztunk, hogy kilábaljunk ebből.
Pablo Morel: – Nagy mérkőzés és kemény küzdelem volt. Büszke vagyok a játékosaimra, mert az első két meccs nagyon nehéz volt számunkra. Szerencsére ezúttal jól védekeztünk, és ha támadásban van egy olyan játékosod, mint Djurdjina Jaukovics, akkor egy edzőnek könnyű a dolga.