A meccs előtt a Falco bajnokságokat nyert sikeredzőit, Srecko Sekulovicot és Milos Konakovot köszöntötte az USB Szurkolói csoport.

A Horváth Zoltán emléktorna fináléjában az utolsó másodpercekben is izgulnia kellett a szombathelyi csapat drukkereinek, de végül sikerült itthon tartani a trófeát.

Falco KC – BC GGMT Vienna 90-89 (19-25, 26-17, 22-22, 23-25)

Az 1. negyed Thomas triplájával indult, majd Vujosevic tett rá 2+1-et, 1 perc után 0-6 állt az eredményjelzőn. Zozó hármasával kezdte meg a kosárgyártást a Falco, 3-8. Sajnos ezt követően sem sikerült érvényre juttatni a hazai csapatnak a saját akaratát, a bécsiek pedig szinte mindent elsüllyesztettek, a 4. percben 3-15-nél Konakov mester kért időt. A játékrész derekán jött a megszokott Perl-Keller akció és a végén a látványos zsákolás, 7-16. Ezt követően Barac pontjaival zárkóztak fel a Konakov-tanítványok, 16-22. Az utolsó perc Savic és Brown tripláját hozta, 19-25.

A 2. negyedet is Vienna kezdte jobban, mivel továbbra is döcögött a vasiak játéka, a 3. percben időt is kért a szombathelyi vezetőedző, 22-33. Ezután Cowells tripláival jött közelebb a Falco, 28-35. A játékrész közepén Siriscevic hármasára Tiby válaszolt távolról, 31-38. A félidő hajrájában Verasztó hármasa és Tiby büntetői után kiegyenlített a Falco, 38-38. Az utolsó percben Perl Zoli pontjainak örülhettek a sárga-fekete szimpatizánsok, büntetőkből és ziccerből is betalált, mellette Keller is eredményes volt, 45-42.

A 3. negyed triplákkal indult, a hazaiaknál Brown volt eredményes, de Vujosevic 2+1 pontjával egalizáltak, 48-48. Ezekben a percekben Perl után Brown is túljutott a 10 dobott ponton, Szenvedős volt nagyon ez a játékrész, de Brown sokadik triplája újra a szombathelyieket juttatta vezetéshez, majd Tiby is rátett egy duplát, 57-53-nál a Vienna mestere állíttatta meg az órát. Hiába, Zozó duplái jókor érkeztek, a játékrész derekán 61-56-ra vezetett a Falco. A bécsiek Rados pontjainak köszönhetően tartották a lépést, 65-60. A dudaszó előtti másodpercek a vendégeké voltak, így 67-64 állt az eredményjelzőn.

A 4. negyedet 2 triplával indította a Falco, Perl és Cowels volt precíz, majd rövid idő alatt Thomas kosaraival szépítettek, ezzel újra teljesen nyílt lett a mérkőzés, 73-70. A közönség bíztatására is szükség volt, Barac ekkor büntetőkből, Zozó pedig betörés után talált be, 79-75. Már a meccs hajrájában megint Rados tartotta életben a bécsiek reményeit, majd Perl büntetői értek célba, 83-79. A dudaszó előtt 2 perccel Murati hármasával átvették a vezetést a vendégek, 86-87. Az utolsó percben Perl betörés után volt újra eredményes, 88-87-es hazai vezetésnél a Vienna mestere kért időt. Ezután a bécsieknél Vujosevic, a Falcónál pedig Tiby szerzett 2 pontot, 90-89.

Az utolsó osztrák támadásnál Vujosevic ellen szabálytalankodtak a hazaiak, de mindkét büntetőt kihagyta a Vienna légiósa, így a Falco nyerte a meccset és az emléktornát is egyben, 90-89.

A díjátadásól is hamarosan hozzuk a fotókat!