Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – MVM-OSE Lions 104-70 (24-20, 21-19, 24-20, 35-11)
Bajnokság 9. forduló
Szombathely, Aréna Savaria
V.: Benczur Tamás, Farkas Gábor, Jankovics Viktor Zsolt (Fekete László)

Falco: Pot 14, Kovács B. 13/3, Brown 10/6, Tiby 7/3, Keller 7. Csere: Perl 18, Cowels 16/9, Barac 14, Krivacsevics 5, Takács Zs. -, Sövegjártó -.

OSE: Ruják 6, Szabadfi -, Barnjak 8/6, Calloway 15/9, Krestinin 6. Csere: Dimitrijevics 16/9, Carev 10/3, Illés M. 7/6, Dorogi 2, Mucza T. -.

Az 1. negyedben Kovács Benedek közelijével kezdte a pontgyártást a Falco, erre Ruják felelt, 2-2. A 4. perc elején Tiby triplája után már 7-2 állt az eredményjelzőn. Ezután Dorogi és Pot talált be közelről, majd Keller közelije után a játékrész derekán 11-4-re vezettek a szombathelyiek. Cowels kiharcolt duplája után először vezettek tízzel a sárga-feketék, jött is az oroszlányi időkérés, 14-4. Aztán az amerikai légiós a büntetőt is bedobta, erre Barnjak válaszolt, 15-6. Zozó is feliratkozott a táblára, a vonalról szerezte meg első pontjait, 17-6. Dimitrijevic 2+1 pontjával araszoltak a vendégek, majd Carev következett, már 17-11 volt az állás. Sőt a hajrában legjobbjuk, Dimitrijevic távolról is értékesítette, 18-14. Az utolsó percben megszórták magukat a felek, a vasiaknál Krivacevic, a vendégeknél újra Barnjak volt eredményes, de még Zozó pontjai is belefértek a vonalról, 24-20.

A 2. negyedet nem jól kezde a hazai gárda, Calloway és Illes triplái után, 26-26-nál Milos Konakov hívta magához a csapatot. Pot közelije jókor esett be, akárcsak Kovács B. hármasa, visszatért a helyes útra a Falco, 31-26. Calloway és Barac következett, mindketten közelről voltak precízek, 33-28. Pot 2+1 pontja után ismét Dimitrijevic révén próbálták tartani a lépést, 36-30. A játékrész közepén Brown távolról volt eredményes, erre Carev és Krestinin reagált, 39-34. A félidő hajrájában Perl többször is, de Kovács B., is betalált, 45-39-re vezetett a bajnok.

A 3. negyed elején Stefan Pot közeli landolt jó helyen, ezt követően Cowels triplája hullott be, 50-39-nél megállították az órát, az OSE mestere élt a lehetőséggel. Ezután Pot pontjaira – ezzel Stefan jutott elsőként 10 egység fölé a hazaiak közül, – majd Carev felelt, 54-44. A játékrész derekán állandósult a 10 pont feletti szombathelyi vezetés, Keller duplája után 62-50 állt a táblán. Ezután Zozó és Barac tett hozzá, 66-52. A következő percben Ruják és Illes pontjaival jöttek közelebb, 66-59. Ennél a momentumnál nagyon kellettek Zozó és Barac pontos büntetői, 69-59.

A 4. negyedben Tiby pontjaival nyitott a Falco, erre Dimirijevic tudott reagálni, 71-61. Pot újabb kosara után, 77-64-nél időt kért az OSE. Hiába, a játékrész derekán Barac és Brown újabb pontjaival először alakult ki a 20 pontos differencia, 84-64. Teljesen felőrölte a vendégeket a Falco, a hajrában csak az volt a kérdés meglesz-e a 100 pont? Kovács B. ismét 10 pont fölé jutott, majd Brown talált be, 99-67. Ezután jöttek a fiatalok, de 100 fölé Cowels triplájával tornázta magát a hazai gárda, 102-70. Az utolsó percben Cowels még a vonalról tette fel az i-re a pontot, még ilyen arányban is megérdemelten győzött a címvédő, 104-70.

Nincs megállás, a listavezető Falco szerdán már idegenben játszik bajnoki meccset.