Neptun VSC – AVUS 10-11 (2-4, 4-1, 1-1, 3-5)

Férfi vízilabda OB I/B, 10. forduló – Budapest, Hajós Alfréd uszoda

A szombathelyieknél Csaba M. és Maciejewski A. 3-3, Sági B. 2, Szőke Sz., Szabó B. és Kovács K. 1-1 alkalommal volt eredményes.

Az 1. negyedben jól kezdett a szombathelyi csapat, Csaba Márton 3 gólja megadta az alaphangulatot, 8 perc után 2-4 vezetett az AVUS.

A 2. negyedben aztán fordult a kocka, a hazaiak lőttek négyet, Maciejewski révén viszont csak egy alkalommal talált be az AVUS, 6-5.

A 3. negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, csupán 1-1 gól esett, a vasiaknál Sági Benjámin volt eredményes, 7-6.

A 4. negyedben megrázta magát az AVUS, sorrendben, Maciejewski, Szőke, majd megint Maciejewski, majd újra Sági talált be, a tizenegyedik szombathelyi gólt Kovács Kevin lőtte, erre már csak szépíteni tudtak a hazaiak, 10-11.

A meccs után Zoufal Norbert edzőt kértük meg, hogy értékelje a szoros eredményt hozó összecsapást.

Sajnos a csapat nem hitte el, hogy milyen jó erőkből áll a Neptun, amely önmagához képest jól, mi pedig gyengén játszottunk. Küzdöttünk, hajtottunk, nagy szívvel, akarattal játszottunk és szerencsénk is volt, ezért nyerhettünk. Volt ugyan egy-két jó teljesítmény, de olyan játékosunk is volt, akinek egyáltalán nem sikerült semmi. A 3 pontnak örülök, van még feladatunk, készülünk tovább és szeretnénk még feljebb kapaszkodni – fogalmazott az AVUS trénere.

A tabella állása: 1. DVSC-Master Good 27, 2. Invictus 25, 3. ASI DSE 24, 4. VIWA OSC 21, 5. Cegléd 20, 6. AVUS 18, 7. HVSC 15…12. Neptun 3…14. Oázis 0 pont.

Az AVUS a 11. fordulóban az ASI DSE ellen lép pályára. A meccset szombaton 11.30-kor rendezik a budapesti Kőér utcában.