ASI DSE – AVUS 15-9 (4-3, 4-3, 4-2, 3-1)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés – Budapest, Kőér utcai sportuszoda

Az AVUS góljait Hajmási A., Sági B., Szabó B. 2-2, Makrai K., Juhász S. és Maciejewski A. 1-1 szerezték.

Az 1. negyedben 3 percig tartották jól magukat a szombathelyiek, Hajmási A. góljával ekkor 1-1 volt az állás. Aztán 3-1-re elléptek a hazaiak, de Maciejewski A. és Sági B. találataival még egalizált az AVUS, 3-3. Az utolsó percben még egy akciógóllal vezetést szereztek az angyalföldiek, 4-3.

A 2. negyedet is a hazaiak kezdték jobban, majd Hajmási A. szépített, 5-4. Ezután megint az ASI akarata érvényesült, majd a félélidő hajrájában Juhász S. és Szabó B. gólja tartotta életben a reményeket, 7-6. Akárcsak az első 8 perc végén, itt is egy hazai akciógól zárta a játékrészt, 8-6.

A 3. negyed elején Sági B. szépített, de a játékrész derekán két gyors találattal 10-7-re léptek meg a fővárosiak. Erre Makrai K. még válaszolni tudott, de emberelőnyből szerzett 2 hazai találat után 12-8 állt az eredményjelzőn.

A 4. negyedben csak Szabó B. még betalált, de a meccset ezzel sem tudta szorosabbá tenni, 15-9.

A meccs után Zoufal Norbert, az AVUS edzője értékelte a látottakat.

– Az ASI önmagához képest nagyon jól játszott, igaz tavas elvéreztünk ebben a medencében. Tanulságos meccs volt, a 15 kapott gólunkból legalább 10 kapufás találat volt. Fantasztikus lövéshatékonysággal dolgoztak, a jobb csapat nyert, de tanulunk belőle  – fogalmazott a szakvezető.

Az OB I/B állása: 1. DVSE-Master Good 30, 2. Invictus 28, 3. ASI DSE 27…6. AVUS 18…8. Eszterházy SC 16…14. Kecskemét 0 pont.

Az AVUS szombaton 16.30-kor az Eszterházy SC-t fogadja Szombathelyen.