Oázis SC – AVUS 9-11 (2-2, 2-3, 1-4, 4-2)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés – Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda

A szombathelyi gólszerzők: Szőke Szabolcs 5, Hajmási András és Maciejewski Andrzej 2-2, Sági Benjámin és Berényi Barna Ádám 1-1.

Az 1.negyed 2. percének végén Szőke Sz. szerzett vezetést, de ezt gyorsan egalizálták a hazaiak. Aztán a játékrész hajrájában Hajmási A. is újra vezetést szerzett, de ezt is kiegyenlítették az első 8 perc végén, 2-2.

A 2.negyedet a fővárosiak kezdték jobban, de a játékrész derekán, majd 2 perccel később is Maciejewski A. egyenlített, 4-4. A félidő hajrájában megint Szőke Sz. volt jókor jó helyen és akcióból ismét a szombathelyiek vezetettek, 4-5.

A 3.negyedben aztán eldőlt a 3 pont sorsa. Hajmási A. 5 méteresből és Berényi B. akcióból szerzett találatával lépett meg az AVUS. Ezt követően emberelőnyből még szépített az Oázis, de Sági B. és Szőke Sz. akciógóljaival tekintélyes előnnyel úszhattak rá a vasiak az utolsó 8 percre, 5-9.

A 4.negyed elején újra Szőke Sz. neve mellé jegyezhettünk fel egy akciógólt, majd egymás után négyszer is a hazaiak voltak eredményesek, 9-10. A dudaszó előtt 2 másodperccel Szőke Sz. tette fel a pontot egész meccses teljesítményére, 9-11.

A meccs után Zoufal Norbert, az AVUS mestere értékelte a látottakat.

– Amiért jöttünk, elértük. Nagyjából azt kaptam, amit vártam. Ha nehezen is, de legyűrtük az Oázist. A meccs eleje nem sikerült, de a harmadik negyedben eldöntöttük a 3 pont sorsát. Igyekeztem sokat cserélni, vissza is jöttek a hazaiak a hajrában, de megérdemelten győztünk. Most egy kicsit örülünk, aztán hétfőtől készülünk tovább  – fogalmazott a szombathelyi tréner.

A tabella: 1. DVSC-Master Good 45 (16), 2. ASI DSE 36 (16), 3. Invictus 34 (14), 4. Cegléd 30 (16), 5. AVUS 30 (15), WIVA OSC 30 (16)…13. Oázis 3 (16), 14. Kecskemét 0 pont (15).

Szombaton 11 órától a listavezető debreceniek lesznek az AVUS vendégei.