AVUS – Fehérvár 14-6 (3-2, 3-1, 4-3, 4-0)

AVUS-aréna, Szombathely – férfi vízilabda OB I/B-s bajnoki mérkőzés

A szombathelyieknél Németh Bódog Péter 3, Szőke Szabolcs, Hajmási András, Mercs Árpád Hunor, Maciejewsky Andrzej 2-2, Csaba Márton, Sági Benjámin és Szabó Bence Benjámin 1-1 alkalommal volt eredményes.

Az 1. negyed szorosan alakult, Szőke Sz., Szabó B. és Mercs H. góljaival 3-2-re vezettek a szombathelyiek.

A 2. negyedet már simábban hozta az AVUS, hiába egalizáltak a fehérváriak, ezután 2 percen belül 3 alkalommal is betalált Németh B-P., Csaba M. és Maciejewski A., 6-3.

A 3. negyed is szoros eredményt hozott, ekkor Szőke Sz., Sági B. és Hajmási A. kétszer is gólt szerzett, 10-6.

A 4. negyedben kiütötte ellenfelét a hazai csapat, ebben a 8 percben Mercs H., Maciejewski A. és Németh B-P. is növelni tudta csapata, illetve saját góljai számát, 14-6.

A győztes meccs után büszke volt csapatára Zoufal Norbert edző.

– Erre számítottunk. Nagyjából az történt, amit vártunk, a csapattal elégedett vagyok, elől és hátul is jól teljesítettünk. Megérdemelten arattunk magabiztos győzelmet. Szurkolóinknak köszönjük a buzdítást – fogalmazott az AVUS trénere.

Az OB I/B állása 19 forduló után: 1. DVSE-Master Good 54, 2. ASI DSE 45, 3. Invictus 40 (17), 4. Ceglédi VSE 39, 5. VIWA OSC 39, 6. AVUS 33 (17)…9. Tatabánya 22 (18)…11. Fehérvár 16…14. Kecskemét 0 (18) pont.

Az AVUS a hétvégén, március 4-én 10 órakor a 9. helyen tanyázó Tatabányai Vízmű SE-t látja vendégül.