Az 1. negyedet jobban kezdte a Falco, a játékrész derekán 13-8-ra vezettek a sárga-feketék. Aztán a debreceni tripla után Cowels adott mesteri asszisztot Kellernek, 15-11. Perl kiváló védekezése után a befejezés is remek volt, 19-13. Az első pillanattól kiváló hangulatot teremtettek a vasi szurkolók, akik a 8. percben a vendégek 3 pontot érő távoli dobását, majd Barac vonalról szerzett pontját és a második hibás büntető után egy Tiby-kosarat láthattak, 22-16. Ezután Neuwirth dobott újabb debreceni triplát, az utolsó másodpercben pedig a kupadöntő MVP-je, Tiby dobott ,,egylábas” duplát, 24-19.

A 2. negyed Drenovac hármasával startolt, majd Perl 2+1 pontja, aztán már a negyedik DEAC-tripla érkezett meg, 27-24. Drenovac a vonalról is hiba nélkül dobott, Scott pedig egy közelivel megszerezte a vezetést a vendégeknek, 27-28. Barac kosara után vette vissza a minimális előnyt a Falco, ezt Keller a vonalról növelte, 31-28. Scott duplája után, a 14. percben Cowels dobta be az első szombathelyi hármast, Polyák is kintről reagált, 34-33. A játékrész derekán Scott a vonalról egalizált, majd a minimális vezetést is visszavette, 34-35. Pot a vonalról egyenlített, de csak egyet dobott be, az ellentámadás után pedig Neuwirth ugyanennyit, 35-36. Ezt követően Zozó mesteri akció végén szerzett 2 pontot, majd egy újabb Falco-támadás végén már távolról is betalált, 40-36. Mielőtt ellépett volna a Falco, Mandic a 16. perc végén időt kért. Hiába, újabb szombathelyi labdaszerzés és támadás után, Zozó a vonalról is betalált, 42-36. A félidő hajrájában tovább gyakorolhatta a büntetők értékesítését Zozó, akinek nem is volt ezzel gondja, 46-37. Rengeteg szabálytalanságot fújtak be ezekben a percekben a sporik, előbb Polyák szépített, majd Pot állította vissza a 9 pontos előnyt, 48-39. Keller újabb kosara után először vezettek tíznél több egységgel a sárga-feketék, ekkor Mandic újra magához hívta fiait, 50-39. A félidő utolsó percében, Tóth Ádám vonalról szerzett pontjai után Konakov mester is megállíttatta az órát, 50-41. Jól tette, bejött a megbeszélt figura, Pot triplájának örülhetett az Arena Savaria közönsége, 53-41.

A 3. negyed elején elején még jobban ellépett a Falco, előbb Tiby akadálytalanul szerezhetett 2 pontot, majd Cowels és Pot is betalált közelről, 59-41. Mandic alig 1 perc után újra időt kért. Ezután Tóth Á., majd Pot is közelről talált be, 61-43. Drenovac vette el a labdát a Falco irányító játékosától, Pottól, majd könnyű kosarat szerzett, ezt Govens-tripla követte, 61-48-nál már Konakov mester kért időt. Jókor, Keller és Pot révén 65-48-ra módosult az eredmény. A negyed közepén agresszív védekezésre váltottak a debreceniek, Zozót így sem tudták megállítani, és mivel Govensre reklamálás miatt technikait fújtak, Barac ezt kihasználta és már 21 ponttal ment a Falco. Drenovac pontjaival jöttek közelebb, de Barac gyorsan reagált, aztán Zozó sem tudott hibázni a vonalról, 73-54. Az utolsó percben, Brown, illetve Scott hármasa is célba ért, 76-57.

A 4. negyedet Krivacevic közelijével kezdte a címvédő, majd Taylor zsákolt, 78-61. Pot palánkos duplája után Krivi a vonalról gyarapította a pontjait, 81-61. A játékrész derekán Scott kozmetikázott a hátrányon, 81-65. A 37. percben Brown ugrott egy hatalmasat a labdáért, majd a talajra érkezéskor fájdalmasan kapott a térdéhez. Több perces ápolás után a 7 pontos Brown sajnos nem folytathatta, bízunk benne, hogy nincs nagy baj. Ezt követően Kenéz szerezte meg első pontjait, Cowels reagált azonnal, 87-67. A dudaszó előtt 2 perccel mindkét csapat mestere a fiatalokat küldte pályára. Ezek nem a Falco percei voltak, de a vendégek sem jöttek közelebb, rendkívül pontszegény utolsó játékrészt követően 87-67 maradt az eredmény.

Győzelmével a Falco 1-0-ra vezet a párharcban.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 87-67 (24-19, 29-22, 23-17, 11-10) Rájátszás, 1. forduló, 1. mérkőzés. Szombathely, Arena Savaria Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Söjtöry Tamás Ferenc, Kovács Nimród János (Téczely Tamás)

Falco: Pot 20/6, Kovács 2, Brown 7/3, Tiby 10, Keller 9. Csere: Perl 19/3, Barac 10, Cowels 7/3, Krivacevic 3, Sövegjártó -, Takács Zs. -, Horváth -.

Debrecen: Govens 6/6, Mócsán 4, Gáspár 2, Drenovac 18/6, Tóth Á. 7. Csere: Garamvölgyi -, Scott 13/3, Taylor 5, Polyák 6/3, Neuwirth. 4/3, Kenéz 2.

A negyeddöntős párharc második meccsét szombaton Debrecenben rendezik.