Eszterházy SC – AVUS 12-11 (3-3, 4-3, 1-4, 4-1)

Az OB I/B férfi vízilabda-bajnokság, 25. forduló – Eger

A szombathelyieknél Sági Benjámin, Kovács Kevin, Maciejewski Andrzej 2-2, Csaba Márton, Hajmási András, Makrai Kornél, Kertész Bence és Makarenko Balázs 1-1 alkalommal talált az egri kapuba.

Az 1. negyedben Sági B, Maciejewski A. és Kertész B. góljaival háromszor vezetést szereztek a szombathelyi pólósok, de az egriek mindannyiszor egyenlíteni tudtak, 3-3.

A 2. negyed elején 2 góllal, 5-3-ra, majd 6-4-re is megléptek a hazaiak, de az AVUS fiataljai zárkózni tudtak. A szombathelyi gólokat ebben a 8 percben Maciejewski A., Csaba M. és Kovács K. szerezték, 7-6.

A 3. negyedben újra jobban kezdtek az egriek, már 11-7-re is vezettek, de a játékrész hajrájában Sági B., Makarenko B., Kovács K. és Hajmási András góljaival 11-9-re feljött az AVUS.

A 4. negyedben Kovács K. és Hajmási András találataival a lehető legszorosabb lett a meccs, 12-11nél még 2 percnél is több idő volt hátra, de a kínálkozó lehetőségekkel már nem tudtak élni a szombathelyi pólósok.

Az összecsapást követően Zoufal Norbert edző értékelte a látottakat.

– Sajnos ez volt az a meccs, ami után végtelenül szomorú voltam. Fegyelmezetlenek, pontatlanok voltunk, nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk. A 12 egri gólból 8 úgy született, hogy a mi hibáinkat megkontrázták. Saját magunkat vertük meg, pedig mi is begyűjthettük volna a 3 pontot – fogalmazott az AVUS szakvezetője.

Az OB I/B állása: 1. DVSE-Master Good 72, 2. Invictus 61, 3. ADI-DSE 56, 4. Ceglédi VSE 53, 5. AVUS 48, 6. VIWA OSC 44…8. Eszterházy SC 34…14. Oázis Sport Club 3 pont.

Az AVUS a 26. fordulóban, a jövő hétvégén a 6. helyen álló VIWA OSC csapatát fogadja. A labdáért május 6-án 10 órakor úsznak.